CES 2010: szybki WLAN dla streamingu i sieci lokalnych

CES 2010: szybki WLAN dla streamingu i sieci lokalnych

CES 2010: szybki WLAN dla streamingu i sieci lokalnych
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
05.01.2010 14:38, aktualizacja: 05.01.2010 15:37

Na zbliżających się targach CES w Las Vegas firma D-Link zaprezentuje dwa urządzenia WLAN pracujące zgodnie ze specyfikacją IEEE 802.11n z prędkością od 450 do 600 Mb/s.

Model D-Link Rush ma pełnić rolę multimedialnego mostu obok istniejących routerów WLAN. Urządzenie przekazuje drogą radiową zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości z szybkością sięgającą 60. Mb/s (brutto), co pozwala przypuszczać, że producent montuje w nim chipset WLAN firmy Quantenna.

Obraz
© Router D-Link DIR-65. Xtreme N Gigabit (fot. D-Link)

Zgodnie z zapowiedzią D-Linka bezprzewodowy router Touch będzie można konfigurować z poziomu trzycalowego ekranu dotykowego. Urządzenie wykorzystuje do radiowej transmisji trzy odseparowane przestrzennie strumienie danych, pracując zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz, co zdaniem producenta wystarcza do osiągnięcia prędkości 45. Mb/s (brutto). Należy jednak wspomnieć, że zaanonsowany podczas ubiegłorocznego CES-u bezprzewodowy router Xtreme N450 o podobnych parametrach wciąż nie jest w sprzedaży. Za to nadal bryluje on w dorocznym rankingu Vaporware amerykańskiego magazynu Wired, choć jak zapewnia D-Link, trafi do sklepów w połowie 2010 roku.

Na liście produktów, którymi D-Link zamierza się pochwalić na targach CES, widnieje ponadto przenośny router WLAN (Wireless N Pocket Router), który łączy z Siecią także urządzenia USB (SharePort), jak również model routera (Powerline 11n Wi-Fi Router) pośredniczącego między sieciami WLAN, Ethernet i Powerline. Więcej szczegółów producent jak dotąd nie ujawnił.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)