Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 739029.01.2009 15:22
Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 będzie miał swoją premierę podczas targów CeBIT 2009 w Hanowerze na początku marca. W jednym urządzeniu niemiecki producent integruje VDSL i ADSL, co pozwala osiągnąć prędkość do 100 Mbit/s. Dodatkowo, połączenie z internetem może być realizowane poprzez sieć UMTS/HSPA za pomocą modemu 3G podłączonego do portu USB. Ale to nie wszystkie możliwości.

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 będzie miał swoją premierę podczas targów CeBIT 2009 w Hanowerze na początku marca. W jednym urządzeniu niemiecki producent integruje VDSL i ADSL, co pozwala osiągnąć prędkość do 100 Mbit/s. Dodatkowo, połączenie z internetem może być realizowane poprzez sieć UMTS/HSPA za pomocą modemu 3G podłączonego do portu USB.

Nowy model 7390 obsługuje także standard WLAN N, pracujący zarówno w zakresie 2,4 jak i 5 GHz. Wyposażony jest w wewnętrzne anteny sieci bezprzewodowej oraz cztery wydajne porty Gigabit Ethernet.

FRITZ!Box 7390 podobnie jak poprzednik wyposażony jest w rozwiązania umożliwiające korzystanie zarówno z telefonii internetowej, jak i linii stacjonarnej (analogowej oraz ISDN). Urządzenie dysponuje wewnętrznym portem ISDN S0 oraz zintegrowaną stacją bazową DECT, do której można podłączyć aż 6 bezprzewodowych słuchawek. FRITZ!Box 7390 wspiera technologię CAT-iq, nowy standard DECT dla rozmów telefonicznych o bardzo wysokiej jakości (telefonia HD).

Urządzenie posiada także 2 GB pamięci wewnętrznej do wykorzystania przez użytkownika. Można w niej zapisywać np. wiadomości głosowe i faksy, zdjęcia oraz muzykę. Funkcjonalność NAS (Network Attached Storage) udostępnia te dane w domowej sieci oraz bezpiecznie poprzez internet. Tym samym FRITZ!Box staje się multimedialnym, sieciowym urządzeniem magazynującym. Dodatkowo pamięci USB i zewnętrzne dyski twarde mogą zostać wykorzystane do zwiększenia pamięci wewnętrznej urządzenia.

Dzięki swoim możliwością nowy FRITZ!Box zastępuje do ośmiu oddzielnych urządzeń wyposażonych w indywidualne zasilacze. Jednocześnie tryb ECO dla WLAN, DECT i Ethernet automatycznie zmniejsza ilość potrzebnej dla routera energii.

Wprowadzenie produktu na rynek zaplanowane jest na trzeci kwartał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)