Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390
29.01.2009 15:22, aktualizacja: 29.01.2009 18:07

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 będzie miał swoją premierę podczas targów CeBIT 2009 w Hanowerze na początku marca. W jednym urządzeniu niemiecki producent integruje VDSL i ADSL, co pozwala osiągnąć prędkość do 100 Mbit/s. Dodatkowo, połączenie z internetem może być realizowane poprzez sieć UMTS/HSPA za pomocą modemu 3G podłączonego do portu USB. Ale to nie wszystkie możliwości.

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 będzie miał swoją premierę podczas targów CeBIT 2009 w Hanowerze na początku marca. W jednym urządzeniu niemiecki producent integruje VDSL i ADSL, co pozwala osiągnąć prędkość do 100 Mbit/s. Dodatkowo, połączenie z internetem może być realizowane poprzez sieć UMTS/HSPA za pomocą modemu 3G podłączonego do portu USB.

Nowy model 7390 obsługuje także standard WLAN N, pracujący zarówno w zakresie 2,4 jak i 5 GHz. Wyposażony jest w wewnętrzne anteny sieci bezprzewodowej oraz cztery wydajne porty Gigabit Ethernet.

FRITZ!Box 7390 podobnie jak poprzednik wyposażony jest w rozwiązania umożliwiające korzystanie zarówno z telefonii internetowej, jak i linii stacjonarnej (analogowej oraz ISDN). Urządzenie dysponuje wewnętrznym portem ISDN S0 oraz zintegrowaną stacją bazową DECT, do której można podłączyć aż 6 bezprzewodowych słuchawek. FRITZ!Box 7390 wspiera technologię CAT-iq, nowy standard DECT dla rozmów telefonicznych o bardzo wysokiej jakości (telefonia HD).

Urządzenie posiada także 2 GB pamięci wewnętrznej do wykorzystania przez użytkownika. Można w niej zapisywać np. wiadomości głosowe i faksy, zdjęcia oraz muzykę. Funkcjonalność NAS (Network Attached Storage) udostępnia te dane w domowej sieci oraz bezpiecznie poprzez internet. Tym samym FRITZ!Box staje się multimedialnym, sieciowym urządzeniem magazynującym. Dodatkowo pamięci USB i zewnętrzne dyski twarde mogą zostać wykorzystane do zwiększenia pamięci wewnętrznej urządzenia.

Dzięki swoim możliwością nowy FRITZ!Box zastępuje do ośmiu oddzielnych urządzeń wyposażonych w indywidualne zasilacze. Jednocześnie tryb ECO dla WLAN, DECT i Ethernet automatycznie zmniejsza ilość potrzebnej dla routera energii.

Wprowadzenie produktu na rynek zaplanowane jest na trzeci kwartał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)