Z JFK skradziono iPady mini o wartości 1,5 miliona dolarów

Z JFK skradziono iPady mini o wartości 1,5 miliona dolarów

Z JFK skradziono iPady mini o wartości 1,5 miliona dolarów
Źródło zdjęć: © chip.pl
16.11.2012 09:58

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że aż 14 proc. przestępstw w Nowym Jorku ma jakiś związek z iGadżetami. Cóż, statystyka ta ma szanse drastycznie wzrosnąć po największej w historii kradzieży iPadów mini.

Kradzież miała miejsce w poniedziałek w okolicach północy. Dwóch bardzo zdeterminowanych mężczyzn, podających się za pracowników firmy transportowej, wjechało białą ciężarówką na teren terminalu towarowego międzynarodowego lotniska im. Johna F. Kennedy’ego, pożyczyło sobie lotniskowy wózek widłowy i, jak gdyby nigdy nic, zaczęło ładować na ciężarówkę palety wypełnione iPadami mini, które właśnie przyleciały z Chin. Zanim zostali zauważeni przez pracownika magazynu, który wracał właśnie z przerwy, zdążyli załadować na ciężarówkę dwie palety iGadżetów.

Po tym jak pracownik zaczął zadawać niewygodne dla nich pytania, złodzieje porzucili pozostałe trzy palety iPadów mini i odjechali z tym co już udało im się załadować. A było to około 360. iPadów mini o wartości rynkowej 1,5 miliona dolarów. Choć funkcja „Find my iPad” raczej nie będzie przydatna w przypadku fabrycznie zapakowanych urządzeń, i tak nie będzie im łatwo je sprzedać, nie wzbudzając niczyich podejrzeń.

Policja podejrzewa, że ktoś z obsługi lotniska pomógł złodziejom wjechać na jego teren. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że z tego samego magazynu skradziono w 197. roku 5 milionów dolarów w gotówce oraz biżuterię o wartości 900 tysięcy dolarów. Łup sprzed 34 lat wart byłby dziś 21 milionów i jest to największy pojedynczy łup, jaki padł ofiarą amerykańskich złodziei.

A wydawać by się mogło, że na lotnisko nie jest tak łatwo się dostać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)