YouTube przestaje działać na starszym sprzęcie

YouTube przestaje działać na starszym sprzęcie

YouTube przestaje działać na starszym sprzęcie
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
24.04.2015 15:24

Google wprowadził 20 kwietnia nowe YouTube Data API, wyłączając jednocześnie wsparcie dla wybranych urządzeń wyprodukowanych do 2012 roku włącznie.

Google wprowadził nowy interfejs programistyczny YouTube'a, wyłączając jednocześnie wsparcie dla wybranych urządzeń wyprodukowanych do 2012 roku włącznie.

Zmiana uniemożliwia korzystanie z aplikacji YouTube na wybranych urządzeniach, w tym telewizorach i odtwarzaczach Blu-ray Sony, odtwarzaczach Blu-ray Panasonic, starszych urządzeniach z systemem iOS oraz urządzeniach obsługujących starszą wersję Google TV.

W przypadku smartfonów i tabletów Apple'a od teraz wymagany jest minimum iOS 7 i aktualizacja aplikacji YouTube (m.youtube.com nadal działa). Apple TV 2. generacji i starsze nie umożliwia oglądanie YouTube'a, nowsze wersje wymagają aktualizacji. Na Google TV obejrzymy YouTube'a tylko jeśli mamy urządzenie przynajmniej 3. generacji. Z kolei w przypadku starszych telewizorów i konsol do gier ratować można się przeglądarką ze wsparciem dla HTML5 lub Flash.

W komunikacie nie było mowy o sprzęcie z Androidem, w przypadku którego najwyraźniej ciągłość obsługi YouTube'a zostanie zachowana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)