Xplova X5 - o takim sprzęcie marzył każdy rowerzysta

Xplova X5 - o takim sprzęcie marzył każdy rowerzysta

Xplova X5 - o takim sprzęcie marzył każdy rowerzysta
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
24.04.2016 12:34, aktualizacja: 24.04.2016 13:24

Xplova wprowadziła na rynek zupełnie nowy rodzaj komputera przeznaczonego dla zapalonych cyklistów. Xplova X5 to pierwszy na rynku komputer rowerowy z możliwością rejestracji wideo, nawigacją i monitorowaniem funkcji ciała.

Urządzenie jest wyposażone w szerokokątną kamerę do rejestracji materiałów wideo, jednak zintegrowane w jednej obudowie z pełnoprawnym asystentem rowerowym. Specjalne algorytmy pozwalają rowerzystom automatycznie nagrywać 3-sekundowe filmy w oparciu o predefiniowane parametry, takie jak prędkość, tętno, współrzędne GPS, a nawet obiekty wzdłuż trasy. Nagrywanie można również uruchomić ręcznie, a użytkownik może wybrać i połączyć do ośmiu klipów. Filmy nagrywane są w rozdzielczości 720p, a kolorowy wyświetlacz transfleksyjny pozwala na komfortowe użytkowanie nawet w ostrym słońcu.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Jako rozwiązanie sprzętowe zintegrowane z oprogramowaniem i usługami, Xplova X5 wyposażona jest w Smart Sign Guidance, który synchronizuje i przechowuje ulubione trasy rowerzysty w chmurze. Umożliwia to szczegółowe opracowywanie tras podróży obejmujących ciekawe obiekty, zachowywanie trasy w chmurze i odtworzenie na komputerze rowerowym. Pozwala to szczegółowo planować trasy treningowe, strome podjazdy, ale także daje możliwość stworzenia ciekawych tras rekreacyjnych i turystycznych.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Xplova X5 Live prezentuje osiągi rowerzysty w czasie rzeczywistym. Wyświetla parametry takie jak: szybkość, tętno, tempo, trasa etc. Dostępny jest też spersonalizowany widok prezentujący szczegółową analizę i porównanie prędkości, tętna, pozycji w wyścigu, odległości, czasu trwania wycieczki, które pomagają cyklistom zmaksymalizować wysiłek i udoskonalać swoje treningi. Dzięki klasie wodoodporności IPX7 można korzystać z urządzenia nawet w ulewnym deszczu.

Cena: około 120. zł.

Jarosław Babraj

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)