Wysoka jakość obrazu z wyświetlaczem Super AMOLED

Wysoka jakość obrazu z wyświetlaczem Super AMOLED

Wysoka jakość obrazu z wyświetlaczem Super AMOLED
Źródło zdjęć: © Samsung
12.07.2010 15:35, aktualizacja: 12.07.2010 15:45

Zaawansowane funkcje w telefonach komórkowych to nie wszystko. Najważniejszą rolę odgrywa dobry wyświetlacz, który umożliwi pełne korzystanie z innowacyjnych rozwiązań urządzenia. I dlatego właśnie Samsung postawił na ekrany Super AMOLED.

Zaawansowane funkcje w telefonach komórkowych to nie wszystko. Ważną rolę odgrywa dobry wyświetlacz. I dlatego właśnie Samsung postawił na ekrany Super AMOLED.

Nowoczesne telefony komórkowe zapewniają szereg zaawansowanych rozwiązań multimedialnych i internetowych. Niestety, innowacyjne technologie nie zdają egzaminu, jeśli telefon nie został wyposażony w odpowiedni wyświetlacz. Oglądanie zdjęć i filmów na niewyraźnym i odbijającym światło ekranie to żadna przyjemność. Również surfowanie po Internecie traci swój urok, gdy na naszym wyświetlaczu nie mieści się nawet jeden akapit tekstu, nie mówiąc już o przeglądaniu online grafik lub zdjęć znajomych na portalach społecznościowych.

Obraz
© Samsung Galaxy S i900. (fot. Samsung)

Ekran Super AMOLED wyposażony został w powłokę odbijającą refleksy świetlne, co zapewnia wysoką jakość obrazu nawet podczas korzystania z telefonu na powietrzu w słoneczne dni. Ta sama powłoka chroni również wyświetlacz przed powstawaniem odcisków palców.

Super AMOLED to także rozwiązanie mDNIe, które sprawia, że obraz jest wyraźny, a kolory żywe i nasycone. Nowy wyświetlacz Samsunga zapewnia także dobrą jakość widzenia niemal pod każdym kątem oraz szybki czas reakcji, bez efektu smużenia. Ponadto, w porównaniu do wyświetlaczy AMOLED, średni pobór energii w urządzeniach z ekranami Super AMOLED jest mniejszy o 20%.

Obraz
© Super AMOLED (fot. Samsung)

Najnowszy smartfon Samsung Galaxy S i9000 to przykład połączenia funkcji z wysoką jakością obrazu. Telefon wyposażono w 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości WVGA (800x480 pikseli), umożliwiający m.in. nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości HD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)