Giętki AMOLED o grubości włosa

Giętki AMOLED o grubości włosa
Źródło zdjęć: © Philips

18.05.2007 13:00, aktual.: 18.05.2007 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma LG.Philips LCD zaprezentowała nowy, kolorowy i... giętki wyświetlacz AMOLED. Urządzenie wykorzystuje technologię a-Si, oferuje 4-calowy ekran oraz charakteryzuje się grubością porównywalną do ludzkiego włosa.

*Firma LG.Philips LCD zaprezentowała nowy, kolorowy i... giętki wyświetlacz AMOLED. Urządzenie wykorzystuje technologię a-Si, oferuje 4-calowy ekran oraz charakteryzuje się grubością porównywalną do ludzkiego włosa. *LG.Philips LCD wyprodukował nowy panel przy współpracy z amerykańską firmą Universal Display Corporation, która posiada patent na technologię Phosphorescent OLED ( PHOLED . Urządzenie to jest 4-calowym, kolorowym i giętkim wyświetlaczem o rozdzielczości QVGA, czyli 320 x 240 pikseli. Potrafi on wyświetlić 16,77 milionów kolorów i charakteryzuje się grubością porównywalną z grubością ludzkiego włosa. Aby zapewnić dużą wytrzymałość oraz odporność na ciepło, jako substrat zastosowano nierdzewną folię metalową.

Technologia OLED jest uznawana za optymalną do produkcji giętkich wyświetlaczy. Co ważne, użycie technologii a-Si pozwoliło firmie LG.Philips LCD na skorzystanie z istniejącej linii produkcyjnej TFT-LCD, co jest dużym krokiem w kierunku komercjalizacji tego typu wyświetlaczy.

Warto przypomnieć, że firma LG.Philips LCD w 2006 roku przedstawiła 14,1-calowy monochromatyczny E-papier, natomiast parę dni temu zaprezentowała jego kolorową wersję ( pisaliśmy o tym w artykule " Kolorowy e-papier w formacie A4 - http://www.pcworld.pl/news/110385.html" )

LG.Philips LCD przedstawi urządzenie na mających się odbyć 20 maja w Kalifornii targach SID 2007 ( Society of Information Display ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)