WP z kolejnymi aplikacjami na telefony komórkowe i tablety

WP z kolejnymi aplikacjami na telefony komórkowe i tablety

22.12.2010 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna Polska systematycznie dostosowuje swoje serwisy do urządzeń przenośnych. Światło dzienne ujrzały właśnie dwie aplikacje na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Pierwsza gwarantuje łatwy dostęp do najważniejszych informacji, druga to świąteczna niespodzianka - humorystyczna gra zręcznościowa "Run, Santa, run!"

Wirtualna Polska systematycznie dostosowuje swoje serwisy do urządzeń przenośnych. Światło dzienne ujrzały właśnie dwie aplikacje na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Pierwsza gwarantuje łatwy dostęp do najważniejszych informacji, druga to świąteczna niespodzianka - humorystyczna gra zręcznościowa „Run, Santa, run!”.

Zmienia się sposób konsumpcji mediów, a telefon komórkowy przejmuje pomału funkcje laptopa. Najnowsze modele zaawansowanych smartfonów dorównują już możliwościami notebookom, mają własne systemy operacyjne, pozwalające właścicielowi jednocześnie korzystać z poczty, serwisów społecznościowych, przeglądać newsy itp. - mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal Dla Komórek - Zresztą mamy teraz do czynienia z prawdziwą ekspansją internetu do urządzeń mobilnych, nie mogliśmy więc, będąc jednym z największych portali w Polsce, pominąć tak ważnego segmentu rynku. Uruchomiliśmy np. pierwszą portalowa aplikację newsową na iPada, teraz czas m.in. na tablet Samsung Galaxy i oczywiście telefony z OS Android.

Obraz

Aplikacja newsowa Info WP.PL gwarantuje szybki dostęp do wiadomości z kraju i świata, najważniejszych działów serwisu Finanse (komentarze dnia, notowania GPW, indeksy giełdowe, kursy walut) i serwisu Sport. Za jej pośrednictwem śledzić można m.in. wyniki Formuły 1. klasyfikacje: generalną i konstruktorów, wyniki meczów piłkarskiej Ekstraklasy, aktualności, tabele... Korzystający z aplikacji mogą też przeglądać galerie zdjęć (kategorie: Polska, świat, finanse, sport) i sprawdzać prognozę pogody dla wybranych polskich miast. Dodatkowo, mają do dyspozycji funkcje: „ulubione”, która pozwala na dodawanie do archiwum wybranych artykułów i galerii oraz „podziel się”, co ułatwia natychmiastowe wysłanie artykułu na Facebook, przesłanie linka mailem lub za pośrednictwem SMS.

Aplikacja „Run, Santa, run!” to humorystyczna gra zręcznościowa, będąca przedświąteczną niespodzianką od WP dla posiadaczy urządzeń przenośnych z Androidem. Użytkownik wciela się w niej w postać Świętego Mikołaja, który chce na czas wręczyć wszystkie prezenty. Przeskakuje więc po dachach domów, a musi to robić sprawnie i szybko. Przegrywa, gdy nie uda mu się wykonać odpowiedniego skoku i dostać się na następny budynek. Rozgrywka staje się z każdą chwilą trudniejsza i bardziej emocjonująca. Akcja zręcznościówki toczy się na tle świątecznego nieba, białego puchu, i „Wirtualnych”. - związanych z portalem - chmur.

Obraz

„Run, Santa, run!”. to jedyna darmowa świąteczna gra na Android przygotowana przez polski portal internetowy.

Obie aplikacje można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu Android Market.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)