Windows staje do walki z Linuksem

Windows staje do walki z Linuksem

Windows staje do walki z Linuksem
Źródło zdjęć: © WP.PL
23.09.2008 17:00, aktualizacja: 24.09.2008 15:27

Microsoft poinformował, że Windows HPC Server 2008, którego premiera przewidziana jest na początek listopada, będzie gotów stanąć do walki z superkomputerami obsługiwanymi przez Linuksa. Przewagę w pojedynku ma mu zapewnić wyjątkowo wysoka wydajność.

Windows HPC Server 2008 jest zaprojektowany jako platforma przeznaczone do użytku w różnego typu badaniach oraz tam, gdzie potrzebna jest duża moc obliczeniowa. W chwili obecnej prym w takich rozwiązaniach wiodą systemu oparte na oprogramowaniu Linuksowym, natomiast Microsoft jest firmą, która dopiero chce się pokazać w tym segmencie.

Windows HPC Server 2008 oparty na 64-bitowej wersji Windows Server 2008, obsługuje sieć o dużych prędkościach, posiada narzędzia do zarządzania klastrami, architekturę planowania zadań zorientowaną na usługi oraz obsługę plików pochodzących z zewnętrznych klastrów. System będzie również posiadać opcję RDMA (Remote Direct Memory Access), która ma umożliwić przesył danych pomiędzy dwoma komputerami bez udziału procesora.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)