Sony Ericsson zrezygnuje z Windows Mobile?

Sony Ericsson zrezygnuje z Windows Mobile?

Sony Ericsson zrezygnuje z Windows Mobile?
11.09.2009 15:03, aktualizacja: 01.03.2022 13:11

Chociaż Sony Ericsson zaledwie kilka dni temu przedstawił swój najnowszy telefon z Windows Mobile 6.5 na pokładzie - model Xperia X2 - to być może będzie to jeden z ostatnich lub nawet ostatni telefon z tym systemem operacyjnym na pokładzie w portfolio tego szwedzko-japońskiego koncernu. Taką informację podał Eldar Murtazin z serwisu Mobile-review, który jest jednym z najlepiej poinformowanych osób w branży.

We wpisie na swoim profilu w serwisie Twitter umieścił on krótką notkę, w której informuje, że Sony Ericsson nie zamierza więcej wspierać systemu z Redmond. Co więcej, model Xperia X2 może być ostatnim z tym systemem. I chociaż Sony Ericsson pracuje nad kolejnym telefonem z mobilnymi "okienkami", to jeśli informacja ta miałaby się potwierdzić, to prace nad nim zostałyby przerwane.

Skąd taka decyzja? Wszystko przez to, że Sony Ericsson nie widzi w systemie Windows Mobile potencjału i spodziewa się, że sprzedaż urządzeń z tym systemem nie będzie w przyszłości zbyt duża. A jeśli tak, to firma musi się skupić na pozostałych dostępnych systemach operacyjnych i z nich czerpać jak najwięcej korzyści. I tak też się najprawdopodobniej stanie.

Wiele wskazuje na to, że Sony Ericsson skieruje swą uwagę na systemy Google Android oraz Symbian S60. Pierwszym telefonem z systemem Google na pokładzie ma być Xperia Rachael. Modelem pracującym pod kontrolą systemu Symbian S60 jest natomiast Satio. Jednak żaden z nich wciąż nie doczekał się premiery rynkowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)