Windows Live Essentials 2011 już dostępny

Windows Live Essentials 2011 już dostępny

25.06.2010 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 24 czerwca można już korzystać z bezpłatnego pakietu aplikacji Windows Live Essentials 2011. W skład zestawu dodatków, poszerzających możliwości systemów operacyjnych Windows 7 i Vista, wchodzą Galeria Fotografii, program do montażu filmów Movie Maker, klient poczty Live Mail, komunikator Live Messenger, aplikacja do synchronizacji plików Live Sync, Live Family Safety oraz edytor tekstów w blogach - Windows Live Writer. Pakiet obecnie znajdujący się w wersji beta, można zainstalować w całości lub wybrać poszczególne aplikacje i sprawdzić ich możliwości.

Potrzeby dzisiejszych użytkowników komputerów i sposób, w jaki korzystają z Internetu tak szybko się zmieniają, że konieczna jest bezustanna rozbudowa i modernizacja zestawu podstawowych aplikacji, z których mogą korzystać –. mówi Michał Kostrzewa z firmy Microsoft. W najnowszej wersji Windows Live Essentials 2011 postawiliśmy na szybką, a jednocześnie zaawansowaną, obróbkę zdjęć, montaż wideo i komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Galeria Fotografii
Najnowsza wersja Galerii Fotografii samodzielnie znajduje na komputerze wszystkie zdjęcia, umożliwia poprawę ich jakości, a dzięki narzędziu rozpoznawania twarzy, program znajdzie też fotografię, na których widnieją znane nam osoby. Funkcja Photo Fuse pozwala wykorzystać najlepsze elementy z różnych zdjęć i połączyć je w jedno najlepsze ujęcie. Aplikacja posiada intuicyjny interfejs, zaś edycję zdjęć ułatwią proste w użyciu funkcje retuszowania oraz automatyczna korekta barwy. Zdjęcia można udostępniać wprost z programu na profilu na Facebooku, YouTube czy na wirtualnym dysku SkyDrive w Windows Live.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Movie Maker
Dzięki Movie Maker nasze filmy możemy połączyć ze zdjęciami oraz z muzyką. Program umożliwia dodawanie tytułów, wprowadzanie przejść i nawet kilka ścieżek podkładu muzycznego. W programy mamy do dyspozycji ponad 6. nowych i oryginalnych przejść montażowych oraz 23 efekty wizualne. Program umożliwia zapis między innymi w rozdzielczości HD. Tak jak w przypadku Galerii Fotografii, wprost z programu można zapisać film płycie DVD, na YouTube lub podzielić się ze światem nim za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Windows Live Mail
Windows Live Mail to klient poczty, który pozwala na zarządzanie wieloma kontami pocztowymi oraz kalendarzami i kanałami RSS, z jednego miejsca nawet, gdy nie jesteśmy podłączeni do Internetu. W program wbudowany jest także komunikator Windows Live Messenger. Wiadomości można porządkować według wątków, a także w tradycyjny sposób, czyli np. według dat, nadawców itp. Poczta pozwala również na przesyłanie bardzo dużych załączników, gdyż użytkownicy mają do dyspozycji 2. GB wolnego miejsca na wirtualnym dysku SkyDrive. Z kolei odbiorca dostanie nasz e-mail bardzo szybko, bowiem dostaje tylko miniatury zdjęć, które może obejrzeć w większej rozdzielczości przechodząc do internetowej galerii odbiorcy.

Windows Live Sync dla mobilnych
Jeżeli korzystamy z więcej niż jednego komputera i chcemy mieć dostęp do elektronicznych zasobów, bardzo pomocny może przydać się program Live Sync. Gdy zapomnimy zabrać ze sobą dokument czy prezentację z domowego PC, będziemy mogli go uzyskać, jeżeli oba komputery podłączone będą do Internetu.

Więcej informacji o Windows Live Essentials TUTAJ

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)