Nowy klient poczty Thunderbird 3 już jest dostępny

Nowy klient poczty Thunderbird 3 już jest dostępny
Źródło zdjęć: © Mozilla

09.12.2009 12:56, aktual.: 09.12.2009 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępny już jest Thunderbird 3 - najnowszy klient poczty stworzony przez Mozillę. Program możemy pobrać w 49 językach na platformy Windows, Mac OS X i Linux. Najnowsze rozwiązanie do odbierania poczty na komputerze wyposażono w szereg nowych możliwości

Thunderbird 3 został mocno upodobniony do przeglądarki internetowej Firefox, dzięki czemu rosnąca rzesza użytkowników tego produktu będzie mogła korzystać z nowego klienta poczty w bardzo intuicyjny sposób. Jeżeli używasz kart w swojej przeglądarce internetowej, karty w Thunderbirdzie powinny również przypaść Ci do gustu. Thunderbird 3 otwiera wiadomości w osobnych kartach umożliwiając szybkie przełączanie między nimi. Również wyniki wyszukiwania zostaną otworzone w nowej karcie. Nowe narzędzia pozwolą wygodnie odfiltrować poszukiwane wiadomości lub zawęzić całe wyszukiwanie do wybranego okresu niezależnie od tego, kiedy i przez kogo wiadomość została wysłana.

Obraz
© (fot. Mozilla)

Podobnie jak poprzednią wersję, również nowego Thunderbirda można dopasować do własnych, nawet najbardziej niezwykłych, upodobań - wszystko za pomocą tysięcy dodatków. Niezależnie czy chcemy tylko zmienić wygląd za pomocą minimotywów Personas czy dodać funkcję kalendarza instalując rozszerzenie Lightning możemy to zrobić bezpośrednio z menedżera dodatków.

We wcześniejszych wersjach, aby skonfigurować konto pocztowe należało wprowadzić szczegółowe informacje o POP/IMAP, SMTP, SSL/TLS itd... Teraz potrzebne będą jedynie nazwa użytkownika, adres e-mail oraz hasło - reszta zostanie ustawiona automatycznie. W przypadkach kiedy program nie będzie w stanie wykryć najlepszej konfiguracji można dodać ją do bazy konfiguracji gromadzonych przez społeczność - dzięki temu następnym razem będzie łatwiej zarówno nam, jak i innym użytkownikom.

Najnowsze wydanie Mozilla Thunderbird możesz pobrać .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)