Bezpłatne aplikacje Windows Live Essentials 2011

Bezpłatne aplikacje Windows Live Essentials 2011

07.06.2010 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tworzenie, edycja i udostępnianie zdjęć oraz filmów, zarządzanie wieloma kontami pocztowymi i dostęp do plików – już niedługo posiadacze komputerów z systemem operacyjnym Windows Vista i Windows 7 będą mogli mogą pobierać bezpłatny pakiet aplikacji Windows Live Essentials.

W skład pakietu wchodzą: Windows Live Mail, Windows Live Messenger, Windows Live Writer, Windows Live Photo Gallery, Windows Live Movie Maker, Windows Live Family Safety oraz Windows Live Sync. Każdą z aplikacji można będzie pobrać oddzielnie lub wszystkie w jednym pakiecie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

–. Zdjęcia i filmy to obecnie najpopularniejszy sposób dzielenia się emocjami i utrwalania wspomnień. Dlatego w Windows Live Essentials 2011 zwróciliśmy szczególną uwagę na edycję multimediów i zdjęć oraz łatwe dzielenie się nimi – mówi Michał Kostrzewa, Microsoft Polska. W nowej Galerii Fotografii znajdą się rozwiązania wykorzystywane w profesjonalnych aplikacjach do obróbki zdjęć. Funkcja Photo Fuse umożliwia wykorzystywanie najlepszych elementów z kilku podobnych ujęć i stworzenie jednego, najlepszego zdjęcia. Technologia znakowania osób na zdjęciach i rozpoznawania twarzy pozwoli znaleźć wśród setek ujęć te, na których widnieją znane nam osoby. Fotografie można też filtrować w zależności od dat, lokalizacji, opisów, tytułów folderów, otagowanych twarzy czy nazwisk. Edycję ułatwią też proste w użyciu funkcje retuszowania oraz automatyczna korekta. W Galerii Fotografii i Movie Maker użyta została taka sama wstążka, jak w Windows i Microsoft Office, dzięki czemu wszystkie odpowiednie narzędzia znajdą się w
zasięgu ręki . Zdjęcia i filmy będziemy mogli zapisać na Windows Live SkyDrive czy umieścić na portalu Facebook.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Co więcej, najnowsza wersja Movie Maker umożliwi osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z komputerami, montaż i udostępnienie filmów na Facebooku, portalu YouTube oraz wirtualnym dysku SkyDrive. Film zapiszemy w formacie HD, a następnie możemy go umieścić w Internecie lub też nagrać na płycie DVD czy na przenośnym urządzeniu takim jak np. Windows Phone.

Przechowywanie zdjęć, filmów oraz innych plików wymaga przestrzeni oraz możliwości dostępu do nich z każdego miejsca. Wirtualny pulpit zapewnia dostęp do komputera domowego i innego rodzaju urządzeń, które są podłączone do Internetu za pośrednictwem strony http://devices.live.com. Wystarczy wybrać tam swój komputer spośród innych urządzeń i połączyć się z nim zdalnie. Dzięki Windows Live Sync będzie można zsynchronizować zawartość wybranych folderów. Zaktualizowanie dokumentu czy innego pliku spowoduje automatyczną synchronizację na wszystkich połączonych komputerach.

Windows Live Mail to z kolei nowa odsłona znanego klienta poczty, który umożliwia zarządzanie wieloma kontami, kalendarzami, kontaktami i kanałami RSS z jednego miejsca. Wiadomości można porządkować według wątków, ale otrzymamy możliwość organizowania i przeglądania korespondencji na wiele nowych sposobów (od konkretnych nadawców, przeczytane lub nieprzeczytane, oflagowane, wiadomości ze wszystkich skrzynek). Windows Live Mail zawiera zintegrowany kalendarz oraz Windows Live Messenger. Każda aktualizacja w trybie online na kontach pocztowych czy w kalendarzach zostanie automatycznie zsynchronizowana. Natomiast przy użyciu linku do SkyDrive możemy przesyłać setki zdjęć w jednym e-mailu (do pojemności 25 GB), podobnie jak już niedługo w poczcie nowej generacji Windows Live Hotmail.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)