Zmiany w Windows Live Hotmail

Zmiany w Windows Live Hotmail

Zmiany w Windows Live Hotmail
Źródło zdjęć: © Microsoft
19.05.2010 10:45, aktualizacja: 19.05.2010 11:04

Osobista poczta Windows Live Hotmail będzie zintegrowana z komunikatorem Windows Live Messenger, a pod koniec roku wszyscy polscy posiadacze indywidualnych skrzynek pocztowych Hotmail będą mogli korzystać także za darmo z Office Web Apps czyli sieciowej wersji pakietu MS Office. Dzięki temu będą mogli tworzyć i edytować dokumenty indywidualnie oraz pracować na nich w grupie.

Osobista poczta Windows Live Hotmail będzie zintegrowana z komunikatorem Windows Live Messenger czyli sieciowej wersji pakietu MS Office. Dzięki temu będą mogli tworzyć i edytować dokumenty indywidualnie oraz pracować na nich w grupie.

W czasie wakacji rozpocznie się zaplanowana na kilka miesięcy przeprowadzka ponad 36. milionów użytkowników kont pocztowych Windows Live Hotmail do nowej wersji. Po jej zakończeniu Internauci będą mogli korzystać z funkcji konfigurowania skrzynki pocztowej, w zależności od indywidualnych potrzeb. Korespondencję z wybraną osobą można będzie przeglądać w wątkach lub w tradycyjny sposób, np. według daty czy nadawców. Można będzie też sprawić, że pojawią się tylko wiadomości z serwisów społecznościowych, lub tylko te, które zawierają zdjęcia, filmy wideo czy też dokumenty Office. Rozbudowano też pole wyszukiwania. Wystarczy wpisać tylko jedną literę, aby skorzystać z zaproponowanych sugestii. Będzie można szybko kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też całkowicie zablokować przesyłki pocztowe przychodzące z tego adresu.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Ponadto, najnowsza wersja Hotmail zaoferuje sprawniejszą ochronę antyspamową. Będą one działały w czasie rzeczywistym i obejmowały również wiadomości, które użytkownik dostał wcześniej. Z kolei wiadomości np. z banków będą dodatkowo wyróżnione, co ułatwi identyfikację e-maili pochodzących z zaufanego źródła. Poczta Hotmail będzie też zapamiętywała indywidualne preferencje antyspamowe użytkowników. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flickra będą zintegrowane z wiadomością. Wystarczy kliknąć na miniaturę filmu, aby uruchomić odtwarzacz. Można będzie dzielić się swoimi zdjęciami ze znajomymi bez żadnych ograniczeń wielkości załączników – zarówno na swoim koncie pocztowym, jak i na koncie odbiorcy. Hotmail, dzięki integracji z Windows SkyDrive, zaoferuje użytkownikom darmową
przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 20. zdjęciami, każde o wielkości do 50 MB. Zdjęcia w wiadomości będą przesyłane jako miniatury, a kliknięcie na nie pozwoli obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W nowej wersji Hotmail stale będziemy widzieli, kto z naszych znajomych jest dostępny online i będziemy mogli przesłać do niego wiadomość przy pomocy zintegrowanego z pocztą komunikatora Windows Live Messenger. Co więcej, jeżeli nasz rozmówca nie będzie aktywny, możemy wysłać wiadomość SMS na jego komórkę. Poczta Hotmail zintegruje listę kontaktów w ramach wszystkich usług Windows Live, a także z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy MySpace. Dzięki temu wszystkie nasze kontakty znajdą się w jednym miejscu.

Pod koniec 201. roku w Windows Live Hotmail zaoferuje również możliwość korzystania z bezpłatnego pakietu Office Web Apps. Gdy dostaniemy e-mail z załączonym dokumentem Office (Word, Excel, PowerPoint), będziemy mogli go otworzyć w przeglądarce, nawet wtedy, gdy na komputerze nie jest zainstalowany Office (albo gdy mamy starszą wersję programu). Jednym przyciskiem można przejść z przeglądania dokumentu do jego edycji. Okno przeglądarki służące do pracy z dokumentami Web Apps zawiera taką samą wstążkę i przyciski, jak programy pakietu Microsoft Office.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Usługa Hotmail działa na telefonach komórkowych. Dzięki funkcji poczty e-mail w trybie push wiadomości przysyłane są natychmiast z serwera do skrzynki, dzięki czemu można je oglądać w przeglądarce czy na telefonie komórkowym bez zbędnych opóźnień. Można również zsynchronizować pocztę, kalendarz i kontakty w telefonie z tymi w skrzynce pocztowej i na odwrót. Klienta poczty Hotmail można zainstalować na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Windows Phone, urządzeniach BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)