Wi-Fi 802.11n zdominuje rynek urządzeń do transmisji HD

Wi‑Fi 802.11n zdominuje rynek urządzeń do transmisji HD

Wi-Fi 802.11n zdominuje rynek urządzeń do transmisji HD
Źródło zdjęć: © WP.PL
30.04.2009 12:00, aktualizacja: 30.04.2009 12:17

Na rynku bezprzewodowych urządzeń transmitujących wideo HD jest obecnie wiele standardów i wkrótce rozpocznie się zapewne pomiędzy nimi wojna. Analitycy z firmy In-Stat twierdzą jednak, że zwycięzca jest już znany: nie będzie to UWB, Wireless HD ani WHDI, lecz Wi-Fi 802.11n.

802.11. to kolejna implementacja Wi-Fi. Zapewnia transfer na poziomie około 100 Mb/s oraz jest wstecznie kompatybilny i jest powszechnie stosowany nie tylko w komputerach, lecz również telefonach i innych urządzeniach mobilnych. Kolejną grupą sprzętu, w której zadebiutował są urządzenia do transmisji wideo High Definition.
Analitycy z In-Stat twierdzą, że standard zdominuje rynek urządzeń w przeciągu kilku najbliższych lat. Pozostałe, jak WHDI (Wireless Home Digital Interface), WiHD (Wireless HD) i UWB (Ultrawideband) nie zostały zaimplementowane w szerokim zakresie. Pierwsze dwa znaleźć można jedynie w urządzeniach wybranych producentów i są one drogie oraz prądożerne. UWB natomiast, według analityków In-Soft- zniknie z rynku jeszcze w tym roku.

Wi-Fi 802.11n jest standardem tańszym, sprawdzonym i zapewni kompatybilność z wieloma innymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się w przeciągu najbliższych lat.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)