Western Digital nabywa Hitachi Global Storage Technologies

Western Digital nabywa Hitachi Global Storage Technologies

Western Digital nabywa Hitachi Global Storage Technologies
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
08.03.2011 09:40

Firmy Western Digital i Hitachi, Ltd. zapowiedziały dziś podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której firma WD nabędzie Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST), spółkę zależną pozostającą w wyłącznej własności Hitachi, Ltd., w zamian za gotówkę i udziały o łącznej wartości ok. 4,3 miliarda USD

Według postanowień zawartej umowy, firma WD nabędzie Hitachi GST za sumę 3,5 miliarda USD w gotówce i 2. milionów udziałów zwykłych WD o wartości 750 miliona USD (tj. 30 USD za akcję wg wartości z 4 marca 2011 r.). Po zakończeniu transakcji firma Hitachi, Ltd. będzie posiadać ok. 10 procent akcji wydanych przez firmę Western Digital, a w zarządzie WD zasiądzie dwóch przedstawicieli firmy Hitachi. Transakcja została zatwierdzona przez zarządy obu spółek i najprawdopodobniej zostanie zakończona w trzecim kwartale kalendarzowym 2011 r. po spełnieniu niezbędnych formalności, w tym po otrzymaniu zgody odpowiednich organów na jej zakończenie. Firma WD zamierza sfinansować transakcję połączeniem własnych środków oraz długu sięgającego ok. 2,5 miliarda USD.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Firma WD przewiduje, że transakcja natychmiast zwiększy wpływy z akcji w ujęciu niepodlegającym GAAP, z wyłączeniem wydatków związanych z przejęciem, restrukturyzacją i amortyzacją wartości niematerialnych i prawnych.

Nowa spółka będzie prowadzić działalność pod nazwą Western Digital, a jej siedziba pozostanie w mieście Irivine w stanie Kalifornia. John Coyne pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego firmy WD, Tim Leyden pozostanie dyrektorem operacyjnym, natomiast Wolfgang Nickl pozostanie dyrektorem finansowym. Steve Milligan, prezes i dyrektor generalny firmy Hitachi GST, dołączy do spółki WD na stanowisku prezesa, podległego Johnowi Coyne'owi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)