Western Digital przedstawia "skrzynkę" do magazynowania danych ShareSpace

Western Digital przedstawia "skrzynkę" do magazynowania danych ShareSpace

Western Digital przedstawia "skrzynkę" do magazynowania danych ShareSpace
01.10.2008 09:30, aktualizacja: 01.10.2008 10:02

Amerykańska firma Western Digital, znany producent urządzeń do przechowywania danych przedstawiła nowe rozwiązanie dla firm - ShareSpace.

Nowy, 4-zatokowy napęd NAS (network storage system) jest pierwszym produktem WD skierowanym do małych przedsiębiorstw. Ważący do 4,9 kg, ShareSpace sprzedawany jest w dwóch wersjach, o pojemności 2 lub 4 TB. Urządzenie wyposażone jest w porty USB 2.0 oraz Gigabit Ethernet.

Obraz
© WD ShareSpace (fot. IDG)

ShareSpace umożliwia konfigurowanie napędów w macierze RAID typu 0, 1 oraz 5, posiada wsparcie dla usługi Microsoft Active Directory oraz oferowany jest wraz z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych oraz uzyskiwania zdalnego dostępu do danych zgromadzonych na dyskach.

"Wraz z ShareSpace użytkownicy domowi oraz małych biur mogą doświadczyć tego samego co znaleźć można w wielkich centrach baz danych" - powiedział Jim Walsh, wiceprezes oraz menedżer generalny działu produktów w firmie Western Digital.

Ceny nowych dysków NAS Western Digital zostały ustalone następująco: 699,99 dolarów za model o pojemności 2 TB oraz 999,99 dolarów za urządzenie 4 TB.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)