Western Digital przedstawia "skrzynkę" do magazynowania danych ShareSpace

Western Digital przedstawia "skrzynkę" do magazynowania danych ShareSpace

01.10.2008 09:30, aktual.: 01.10.2008 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska firma Western Digital, znany producent urządzeń do przechowywania danych przedstawiła nowe rozwiązanie dla firm - ShareSpace.

Nowy, 4-zatokowy napęd NAS (network storage system) jest pierwszym produktem WD skierowanym do małych przedsiębiorstw. Ważący do 4,9 kg, ShareSpace sprzedawany jest w dwóch wersjach, o pojemności 2 lub 4 TB. Urządzenie wyposażone jest w porty USB 2.0 oraz Gigabit Ethernet.

Obraz
© WD ShareSpace (fot. IDG)

ShareSpace umożliwia konfigurowanie napędów w macierze RAID typu 0, 1 oraz 5, posiada wsparcie dla usługi Microsoft Active Directory oraz oferowany jest wraz z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych oraz uzyskiwania zdalnego dostępu do danych zgromadzonych na dyskach.

"Wraz z ShareSpace użytkownicy domowi oraz małych biur mogą doświadczyć tego samego co znaleźć można w wielkich centrach baz danych" - powiedział Jim Walsh, wiceprezes oraz menedżer generalny działu produktów w firmie Western Digital.

Ceny nowych dysków NAS Western Digital zostały ustalone następująco: 699,99 dolarów za model o pojemności 2 TB oraz 999,99 dolarów za urządzenie 4 TB.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także