Ubuntu Edgy w wydaniu specjalnym

Ubuntu Edgy w wydaniu specjalnym

Ubuntu Edgy w wydaniu specjalnym
11.07.2007 19:30, aktualizacja: 12.07.2007 09:15

Twórca dystrybucji Ubuntu Christmas Edition i Ubuntu Ultimate Edition ostatnio przedstawił światu swoje najnowsze wydanie zmodyfikowanego Ubuntu. Tym razem jest to wersja 1.4 Ultimate Edition i jest stworzona na bazie Feisty Fawn.

Ubuntu Ultimate Edition to rozszerzenie Ubuntu Christmas Edition. Obie dystrybucje są modyfikacją bazowego Ubuntu. Zmiany dotyczą przede wszystkim pełnego zestawienia aplikacji domyślnych, zainstalowanych sterowników, kodeków, środowisk programistycznych, itp. Usunięto wiele mało używanych aplikacji, zastępując je najpopularniejszym wśród internautów oprogramowaniem. Co ciekawsze zmieniony jest cały wygląd systemu, od okien, aż po pulpit. W rzeczywistości Ubuntu Ultimate Edition posiada wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik komputera.

Pobierz obraz ISO Ubuntu Ultimate Edition 1.4 - http://www.idg.pl/ftp/linux_1732/ubuntu.ultimate.edition.1.4.html

Mimo to, Ubuntu Ultimate Edition 1.4 jest inny niż jego poprzednicy. To wydanie pozwala na instalacje dowolnej edycji Ultimate na komputerze wraz z dokładnym wyznaczeniem aplikacji, które chce się w tym procesie zawrzeć. Wersja 1.4 jest wzorowana na Feisty Fawn, co znacznie zwiększa jej stabilność oraz płynność działania. Zmieniło się także trochę w zawartych pakietach. Zrezygnowano z oprogramowania Java, Flash oraz Acrobat Reader z powodów licencyjnych. Oczywiście odpowiednie pakiety instalacyjne znajdują się w składnicy projektu. Compiz został zastąpiony przez Compiz Fusion, zrezygnowano także z aplikacji Gaim na rzecz komunikatora Pidgin. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu - http://ubuntusoftware.info/ultimate/index.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)