Ubuntu 6.06 LTS nadal żywy

Ubuntu 6.06 LTS nadal żywy
Źródło zdjęć: © IDG

24.01.2008 08:30, aktual.: 24.01.2008 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy dystrybucji Ubuntu wydali drugie wydanie aktualizacyjne ostatniej edycji swojego produktu z długotrwałym wsparciem. Dapper Drake, chociaż jest już leciwą dystrybucją, nadal zaskakuje swoimi możliwościami.

Ubuntu 6.06 Dapper Drake to ostatnie stabilne wydanie LTS ( Long term Support ) jakie wyszło spod rąk programistów projektu. Wydanie Desktop będzie wspierane do czerwca 2009 roku, wydanie Server otrzyma ostatni raz aktualizacje w czerwcu 2011. Do tego czasu prawdopodobnie pojawi się jeszcze jedna wersja aktualizacyjna edycji.

Obraz
© Dapper Drake(fot. IDG)

Nowa wersja 6.06 LTS zawiera setki aktualizacji i poprawek dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa systemu. Pojawiło się również wiele nowych sterowników w wydaniu Server. Jane Silber, przedstawicielka firmy Canonical w taki sposób opisała wersję 6.06.2 Dapper Drake:

_ "To wydanie aktualizacyjne jest czystą demonstracją naszego zaangażowania w sprawie długoterminowego wsparcia i oddania w stosunku do użytkowników i korporacji korzystających z Ubuntu, jako głównej platformy [...]. Nasza aktualizacja pojawiła się na krótko przed premierą kolejnej edycji LTS Hardy Heron, co jest jawnym sygnałem dla dostawców sprzętu IT oraz firm, że Ubuntu to platforma Linux, na której można oprzeć własna strategię." _

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu Ubuntu - http://www.ubuntu.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)