GenTube 1.5 już jest

GenTube 1.5 już jest

29.05.2007 20:30, aktual.: 30.05.2007 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się wersja 1.5 popularnego narzędzia do pobierania i konwertowania plików wideo z portalu youtube.com. GenTube tym razem współpracuje z przeglądarką internetową Konqueror.

GenTube to *niksowy ( przeznaczony dla systemów GNU/Linux ) odpowiednik aplikacji VDownloader, znanej wśród użytkowników systemu Windows. Jest to prosty, lecz bardzo użyteczny skrypt, który dzięki programom Kdialog, ffmpeg i wget pozwala na pobranie filmu z portalu youtube.com i konwersję go do formatu AVi, bądź MPEG. Dostępna jest również opcja historii pobrań i automatyczne odtwarzanie plików wyjściowych ( poprzez domyślny odtwarzacz wideo, np. MPlayer ).

Wersja 1.5 nie wprowadza żadnych innowacji odnośnie samego procesu pobierania i konwersji. Dodana jest za to funkcja wywoływania GenTube bezpośrednio poprzez przeglądarkę Konqueror. Zrezygnowano również z serii pakietów językowych na rzecz aplikacji wielojęzykowej. Dodano również tłumaczenia bułgarskie, francuskie oraz włoskie ( jednym z dostępnych języków jest oczywiście angielski ). Więcej informacji znajduje się na stronie domowej proj - http://www.kde-apps.org/content/show.php/gentube+%28+download+and+encoder+of+youtube+videos+%29?content=46998ektu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)