TP rozpoczyna akcję edukacyjną "Bezpieczne media"

TP rozpoczyna akcję edukacyjną "Bezpieczne media"

15.09.2008 17:55, aktual.: 16.09.2008 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak uchronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami w Internecie i w telewizji? Gdzie zwrócić się, kiedy dziecko otrzymuje napastliwe SMS-y? Jak ustawić telefon, by łatwo skontaktować się z rodzicami? Odpowiedzi można znaleźć w przewodniku, który przygotowała Telekomunikacja Polska.

_ Chcemy pomóc rodzicom odkryć zalety nowoczesnych technologii, ale też pokazać, że warto interesować się tym, w jaki sposób dzieci z nich korzystają. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mogą być one bardzo niebezpieczne, jeśli dzieci pozostają bez kontroli _ - powiedział Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Z raportu "Bezpieczeństwo dzieci korzystających z Internetu", przygotowanego na zlecenie TP, wynika, że blisko jedna trzecia rodziców nie potrafi wskazać na jakiekolwiek zagrożenia dzieci w Internecie, chociaż uznaje go za potencjalnie niebezpieczny. Co czwarte dziecko deklaruje, że rodzice nigdy nie interesują się tym, co robi w sieci.

Przewodnik dla rodziców, który przygotowała TP, składa się z czterech rozdziałów, poświęconych kolejno Internetowi, telewizji, telefonom komórkowym i telefonii stacjonarnej. Każdy zawiera zarówno informacje o narzędziach zabezpieczających, takich jak programy antywirusowe, filtry, blokady itp.

Od dziś przewodnik dostępny jest bezpłatnie w blisko 250 salonach TP w całym kraju i na stronie www.bezpiecznemedia.tp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)