TOPR otrzymał sprzęt od Fundacji Vodafone

TOPR otrzymał sprzęt od Fundacji Vodafone

TOPR otrzymał sprzęt od Fundacji Vodafone
Źródło zdjęć: © Topr
21.01.2008 01:01, aktualizacja: 21.01.2008 11:07

Dwanaście nowoczesnych defibrylatorów automatycznych oraz dwanaście kompletów sprzętu do tlenoterapii otrzyma TOPR, dzięki środkom finansowym pozyskanym od Fundacji Vodafone.

Dwanaście nowoczesnych defibrylatorów automatycznych oraz dwanaście kompletów sprzętu do tlenoterapii otrzymał TOPR, dzięki środkom finansowym pozyskanym od Fundacji Vodafone.

Nowoczesny sprzęt w znaczny sposób zwiększy szanse przeżycia przy zatrzymaniu akcji serca u turystów lub narciarzy. Sprzęt zostanie rozmieszczony w schronisku w Morskim Oku, Dolinie Pięciu Stawów, na Hali Gąsienicowej, Kasprowym Wierchu oraz w ośrodkach narciarskich m.in. w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Witowie, Małym Cichym, Szymoszkowej, Harendzie i na Nosalu.

Obraz
© (fot. Medem)

Dzięki środkom pieniężnym pozyskanym od Fundacji Vodafone zyska także Tatrzański Park Narodowy, który będzie monitorował rozkład ruchu turystycznego w rejonie Kasprowego Wierchu. Na wszystkich szlakach turystycznych zostaną zamontowane czujniki rejestrujące turystów przemieszczających się w obu kierunkach, a dane będą transmitowane za pośrednictwem sieci GSM. Dzięki zebranym informacjom łatwiej będzie można zarządzać ruchem turystycznym na terenie TPN, szczególnie w okresie aktywności dużych ssaków.

Fundacja Grupy Vodafone powstała w roku 2001. Koordynuje i finansuje globalne i lokalne działania o charakterze prospołecznym realizowane w krajach, w których pośrednio i bezpośrednio obecny jest Vodafone. W Polsce Vodafone jest jednym z akcjonariuszy Polkomtela.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)