To zdjęcie obiegło świat

To zdjęcie obiegło świat

To zdjęcie obiegło świat
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
30.01.2012 15:23, aktualizacja: 30.01.2012 15:35

Czy posłowie z Ruchu Palikota staną się jednymi z pierwszych ofiar działania ACTA lub innej ustawy broniącej własności intelektualnej? Do zaprotestowania przeciwko ustawie użyli oni masek przedstawiających Guy'a Fawkesa, a ostatnio rozsławionych przez Anonimowych. Masek, do których prawa posiada koncern Time Warner.

Protest przeciwko ACTA, niezauważony lub bagatelizowany przez część polskich polityków i mediów, został dostrzeżony poza granicami naszej ojczyzny. Anti-Counterfeiting Trade Agreement nie spodobał się nie tylko setkom tysięcy internautów, lecz również samym posłom.

Najbardziej dający po oczach sprzeciw wyrazili debiutujący w ławach sejmowych posłowie Ruchu Palikota, którzy podczas głosowania nad przyjęciem kontrowersyjnej ustawy zasłonili twarze maską rozsławioną przez Agenta Smitha (aktora Hugo Weavinga) w filmie "V jak Vendetta". Zdjęcia ilustrujące to wydarzenie obiegły serwisy internetowe na całym świecie.

Myślicie, że był to celowy zabieg pod publiczkę, to jest wyborców, czy faktycznie Ruch Palikota ma na sercu dobro szarego internauty?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)