Kolejna blokada YouTube'a w Turcji

Kolejna blokada YouTube'a w Turcji

Kolejna blokada YouTube'a w Turcji
Źródło zdjęć: © YouTube.com
03.11.2010 15:00, aktualizacja: 03.11.2010 16:07

Tureccy użytkownicy portalu YouTube krótko cieszyli się z działania lokalnej wersji serwisu wideo. Dwuletnia blokada zniesiona przed kilkoma dniami została właśnie przywrócona - donosi agencja Reutera. Tym razem jednak mamy miłą odmianę: znowu chodzi o materiał wideo, ale niezwiązany z założycielem republiki

Ponowne pojawienie się w serwisie filmów krytykujących Mustafę Kemala Atatürka było jeszcze wczoraj postrzegane jako podstawa do ewentualnego wydania decyzji o kolejnej blokadzie; tymczasem chodzi o klip z udziałem Deniza Baykala - byłego przewodniczącego Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) i dawnego lidera opozycji parlamentarnej. W maju bieżącego roku Baykal zrezygnował z kierowania partią po ujawnieniu nagrania wideo pokazującego go w intymnej sytuacji wraz z sekretarką i koleżanką partyjną Nesrin Baytok.

Obraz
© (fot. AFP)

Materiał trafił także do portalu YouTube, a ponieważ administratorzy już po zdjęciu blokady odmówili usunięcia go, jedenasty sąd rejonowy w Ankarze wydał krajowemu regulatorowi telekomunikacyjnemu (TIB) nakaz ponownego odcięcia wideoportalu od Sieci - informuje turecka agencja Anatolian. Urzędnicy TIB odmówili Reuterowi komentarzy; z kolei lokalni przedstawiciele Google'a oświadczyli, że sprawdzają orzeczenie sądu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)