Korea Północna. Kim Dzong Un na ćwiczeniach lotniczych. Zdjęcie z żołnierzami obiegło sieć

Korea Północna. Kim Dzong Un na ćwiczeniach lotniczych. Zdjęcie z żołnierzami obiegło sieć

Korea Północna. Kim Dzong Un na ćwiczeniach lotniczych. Zdjęcie z żołnierzami obiegło sieć
Źródło zdjęć: © KCNA
18.11.2019 13:33

Korea Północna od trzech dni prowadzi ćwiczenia wojskowe, które osobiście nadzoruje Kim Dzong Un - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA. Do sieci trafiły zdjęcia ze szkolenia armii. Na jednym z nich uśmiechnięty przywódca kraju pozuje z żołnierzami.

Kim Dzong Un postanowił osobiście nadzorować trzydniowe ćwiczenia lotnicze północnokoreańskiej armii - poinformowała w poniedziałek Koreańska Centralna Agencja Prasowa. Przywódca kraju bacznie przyglądał się szkoleniom z lądowania pododdziałów strzelców wyborowych sił powietrznych i przeciwlotniczych armii Korei Północnej.

- Konieczne jest przeprowadzanie ćwiczeń bez uprzedzenia w symulowanych warunkach wojennych, by poprawić gotowość naszych oddziałów i przekształcić je w niezwyciężoną armię - mówi Kim Dzong Un cytowany przez KCNA.

Według agencji, Kim Dzong Un był zadowolony z postępów armii. Wcześniej Stany Zjednoczone i Korea Południowa ogłosiły odłożenie w czasie zaplanowanych wspólnych ćwiczeń lotniczych. Jak podkreślił amerykański sekretarz obrony Mark Esper, taki ruch był "aktem dobrej woli", który zdaniem władz USA powinien pomóc w negocjacjach pokojowych pomiędzy państwami.

Zdjęcia z ćwiczeń obiegły sieć

Koreańska Centralna Agencja Prasowa opublikowała fotografie z ćwiczeń lotniczych. Wśród nich na największą uwagę zasługuje zdjęcie, na którym uśmiechnięty Kim Dzon Un pozuje wspólnie z żołnierzami.

Obraz
© KCNA
Obraz
© KCNA
Obraz
© KCNA
Obraz
© KCNA

Rozmowy pomiędzy USA a Koreą Północną w sprawie programu nuklearnego najprawdopodobniej zostaną wznowione przed końcem 2019 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)