To koniec równości w internecie. T-Mobile szykuje zmiany

To koniec równości w internecie. T‑Mobile szykuje zmiany

To koniec równości w internecie. T-Mobile szykuje zmiany
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
19.03.2012 09:40, aktualizacja: 19.03.2012 11:08

T-Mobile do końca kwietnia ma przedstawić Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji projekt zmian w prawie, które pozwolą sieciom komórkowym na tzw. priorytetyzację, czyli wyznaczanie jakie usługi będą miały pierwszeństwo - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik pisze, że otwiera to drogę do złamania niepisanej zasady neutralności internetu, czyli równych praw do korzystania z infrastruktury dla wszystkich dostawców treści.

Obecnie teoretycznie takie samo prawo do korzystania z sieci ma duży nadawca, który dostarcza np. filmy, jak i mała firma sprzedająca towary. Operator zarządza tylko "rurą", przez którą przepuszczać ma równo wszystkie dane.

- Przy szybko rosnącym popycie na transmisję danych będą problemy z przepustowością. Jakaś forma priorytetyzacji ruchu, czyli wyznaczania jakie usługi będą miały pierwszeństwo, będzie konieczna, bo wymagać będą tego niektóre usługi, np. dotyczące zdrowia, powiedział gazecie Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile w Polsce.

Jego firma straszy reklamodawców, że jeśli nie wyasygnują ok. 10. mln zł rocznie na budowę sieci nadawczej, to T-Mobile zablokuje transfer reklam.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)