Telefony z Androidem będą cię nieustannie "podsłuchiwać"

Telefony z Androidem będą cię nieustannie "podsłuchiwać"

Telefony z Androidem będą cię nieustannie "podsłuchiwać"
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
02.06.2014 12:06

Wygląda na to, że z najbardziej użytecznych funkcji smartfona Moto X może niebawem trafić na pokłady większości najnowszych urządzeń z Androidem. Jak donosi portal Android Police, Google chce, aby wszystkie gadżety z tym systemem były wkrótce zdolne do stałego nasłuchiwania komend głosowych wydawanych przez użytkownika.

Według informacji serwisu, Google chce aby funkcja ciągłego nasłuchiwania była dostępna w każdym urządzeniu pracującym pod kontrolą najnowszych wersji Androida. Niestety, wszystko wskazuje na to, że początkowo zostanie obłożona pewnymi ograniczeniami, ponieważ jej uruchomienie będzie wymagało podłączenia smartfona bądź tabletu do źródła prądu.

Wymaganie to ma mieć charakter tymczasowy i zostanie zniesione dopiero w momencie generalnej optymalizacji czasu pracy urządzeń na bateriach. Innymi słowy, uruchamianie tej opcji będzie początkowo wymagało podłączenia sprzętu do prądu, ale gdy obecne problemy z nadmiernym wykorzystywaniem baterii zostaną rozwiązane, ograniczenia zostaną w naturalny sposób zdjęte.

Jeśli funkcja ta rzeczywiście trafi niebawem na pokłady wszystkich urządzeń z Androidem, najprawdopodobniej zostanie zaprojektowana tak, aby służyć użytkownikom przede wszystkim w sytuacjach, gdy nie będą oni mogli w sposób swobodny dotykać bądź zerkać na ekran swego smartfona. Dotyczy to zatem głównie rozmaitych aktywności, jak choćby jazdy rowerem, prowadzenia samochodu czy różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych, w trakcie których wystosowanie słownego komunikatu i wysłuchanie głosowej odpowiedzi będzie najzwyczajniej w świecie wygodniejsze od tradycyjnego odczytywania treści z wyświetlacza.

Biorąc pod uwagę niedawną sprzedaż działu mobilnego Motoroli, wprowadzenie tego typu opcji do bazowych funkcji Androida wydaje się być w miarę sensownym ruchem ze strony Google. Wraz z przejęciem tej części firmy przez Lenovo zniknęły chyba wszystkie powody, by wciąż czynić rozmaite dodatki rzeczami dostępnymi wyłącznie dla pojedynczych urządzeń.

Czegoś więcej powinniśmy dowiedzieć się zapewne już w trakcie kolejnej konferencji I/O.

Źródło: Android Police via Gizmodo.com

Polecamy na stronach Giznet.pl: Raptor, południowokoreański dwunożny robot

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)