Samsung prezentuje smartfona z Androidem

Samsung prezentuje smartfona z Androidem
Źródło zdjęć: © IDG.pl

16.06.2009 13:00, aktual.: 16.06.2009 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Electronics zaprezentowała podczas targów CommunicAsia swojego smartfona Galaxy, który będzie pracował w środowisku Google Android.

Galaxy został po raz pierwszy zaprezentowany w marcu tego roku jako i7500. Smartfon oferuje 3,2-calowy wzmocniony i odporny na zarysowania ekran AMOLED, GPS oraz 5-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania wideo. Tak jak inne smartfony z Androidem, Galaxy zaoferuje również dostęp do Android Market, Gmaila, Google Maps i YouTube.

Obraz

Galaxy nie posiada klawiatury QWERTY. Dzięki temu oraz zastosowaniu ekranu AMOLED, który nie potrzebuje podświetlenia, wymiary urządzenia zostały maksymalnie ograniczone. Efekt to 11. mm, 56 mm, 11,9 mm, czyli mniej niż np. HTC Magic z Androidem lub nadchodzący iPhone 3G (115 mm, 62,1 mm, 12,3 mm).
Urządzenie będzie obsługiwało sieci WCDMA oraz połączenie Wi-Fi i umożliwi transfer danych z prędkością 7,2 Mbps (jeśli infrastruktura operatora na to pozwoli - HSDPA).

Galaxy trafi do sprzedaży w Niemczech i Francji pod koniec tego miesiąca. Samsung planuje rozszerzyć sprzedaż urządzenia na inne rynki do połowy bieżącego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)