Sharp przygotowuje tablety z Androidem

Sharp przygotowuje tablety z Androidem

Sharp przygotowuje tablety z Androidem
Źródło zdjęć: © Sharp
27.09.2010 14:51, aktualizacja: 27.09.2010 16:32

Firma Sharp ogłosiła, że wkrótce do sprzedaży trafią dwa tablety z serii GALAPAGOS z systemem operacyjnym Android.

Firma Sharp ogłosiła, że wkrótce do sprzedaży trafią dwa tablety z serii GALAPAGOS z systemem operacyjnym Android.

Producent przewiduje, że urządzenia będą sprzedawane na razie tylko w Japonii i będą dostosowane do tamtejszego rynku. Użytkownicy uzyskają wolny dostęp do usługi dostarczającej treści, np. e-książki oraz elektroniczne wydania gazet.

Obraz
© (fot. Sharp)

Producent nie ujawnił zbyt wielu parametrów tabletów. Wiadomo, że mniejsze urządzenie będzie miało ekran o przekątnej 5,5 cala o rozdzielczości 1024×600, natomiast większy tablet będzie dysponował dużym ekranem o przekątnej 10,8 cala i rozdzielczości 1366×800. W obu modelach znajdzie się moduł komunikacji bezprzewodowej WLAN 802.11b/g. W tablecie z ekranem 5,5 cala będzie zintegrowany trackball, natomiast większy model użytkownik obsłuży za pomocą gestów i ekranu dotykowego. Elektroniczne wydania dla tabletów będą dystrybuowane w formacie nazwanym roboczo Next-generation XMDF, który w pełni obsługuje japońskie znaki. Ten rozszerzony format dla e-booków Sharp zaprezentował w lipcu tego roku.

Producent nie zdradził innych danych technicznych, cen ani wersji Androida, która będzie zastosowana w urządzeniach. Wiadomo natomiast, że sklep z e-wydawnictwami ma zostać otwarty już w grudniu tego roku i w jego zasobach znajdzie się ponad 30 000 gazet, magazynów oraz książek przygotowanych na japoński rynek. Sharp nie ogłosił na razie planów sprzedaży urządzeń poza Japonią.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)