Telefon w okularach przestaje być tylko wizją z filmu

Telefon w okularach przestaje być tylko wizją z filmu

Telefon w okularach przestaje być tylko wizją z filmu
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
08.02.2012 11:12

Okulary HUD (heads-up display) dające wizję Terminatora albo Iron Mana (w zależności od rocznika konsumenta) to nowy projekt Google, który budzi ogromne emocje w sieci. Nomen omen gogle mają powstawać w supertajnych laboratoriach Google X Lab, zlokalizowanych gdzieś w Północnej Kalifornii. Premiera podobno blisko…

Gadżet ma pełnić funkcje podobne do smartfonów, więc systemem operacyjnym ma być Android. Zgodnie z informacjami 9to5google.com jeden okular ma być przeźroczystym ekranem AMOLED albo LCD.

Użytkownik ma go obsługiwać za pomocą głosu. Jednak najbardziej na wyobraźnię działają funkcje związane z nawigacją, geolokalizacją czy augmented reality. To one mają potencjał przekształcić fanów Androida w androidy znane z filmów Sci-Fi.

Zdaniem 9to5google mają być wyposażone w sprzęt odpowiadający smartfonowi Androida nie najnowszej, ale drugiej w kolejności generacji, czyli prawdopodobnie 1 GHz procesor ARM A8. 256 RAM-u i 8GB pamięci.

To wszystko na razie plotki, albo kontrolowany przeciek, więc nie mamy zdjęć gogli Google’a. Podobno mają być zbliżone wyglądem do tych okularów amerykańskiej marki Oakley:

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Znaleźliśmy też takie wizualizacje:

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)