Zgubiłeś telefon z Androidem? Google go znajdzie

Zgubiłeś telefon z Androidem? Google go znajdzie

Zgubiłeś telefon z Androidem? Google go znajdzie
Źródło zdjęć: © www.lokalizacja.info
08.08.2013 10:03

Wszyscy użytkownicy iPhone zapewne wiedzą, jak funkcjonuje usługa Znajdź mój iPhone. Teraz o jej wartości będą mogli przekonać się także zwolennicy Androida.

Google zapowiada uruchomienie nowej usługi jeszcze w tym miesiącu. Android Device Manager pozwoli na zdalne zablokowanie oraz zlokalizowanie zaginionego telefonu. Dostępne będą takie same funkcje, jakie znane są użytkownikom telefonów od Apple, a więc:

1. Alarm - jeśli nie wiemy, gdzie położyliśmy telefon, możemy za pośrednictwem strony www wymusić dźwięk alarmowy, emitowany z naszego telefonu.

2. Lokalizacja na mapie - jeżeli sam dźwięk nie pomaga, tzn. nie jesteśmy w stanie usłyszeć telefonu, możemy go zlokalizować na mapie w czasie rzeczywistym.

3. Zdalne usunięcie danych - jeżeli mamy pewność, że nasz telefon został skradziony, możemy zdalnie wykasować całą jego zawartość. Tak, aby nasze kontakty, wiadomości i inne cenne dane, nie stały się łupem złodziei.

Android Device Manager będzie dostępny dla wszystkich urządzeń wyposażonych w GPS oraz działających na systemie Android 2.2 lub wyższym. Aplikację będzie można pobrać z Google Play.

Jednak z doświadczenia związanego z iOS możemy podpowiedzieć, że funkcja ta doskonale sprawdza się jedynie kilka chwil po zagubieniu czy kradzieży telefonu. Bowiem, jeśli dojdzie już do wyłączenia telefonu, bądź rozładowania się baterii - naprawdę ciężko jest zlokalizować urządzenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)