Tak się robi jachty! W Polsce!

Tak się robi jachty! W Polsce!

Tak się robi jachty! W Polsce!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.09.2013 12:10, aktualizacja: 25.09.2013 14:13

Biuro projektowe gdańskiej stoczni Sunreef Yachts pokazało niezwykły koncept trimaranu motorowego, TRIMARAN 210. Projekt został przygotowany na zamówienie klienta poszukującego jedynego w swoim rodzaju super jachtu.

Przy tak okazałej długości (6. metrów) i wykorzystaniu powierzchni całkowitej trzech kadłubów, projektantom udało się uzyskać jacht o przestrzeni życiowej wynoszącej aż 950m2, co plasuje TRIMARAN 210 na 1 miejscu wśród największych jednostek tego typu na rynku. O 14 gości gości dbać ma 18-osobowa załoga.

Na górnym pokładzie została umieszczona kabina kapitana, wewnętrzna sterówka, jadalnia o powierzchni 125 m2 dla 14 osób oraz dzienna toaleta dla gości. Przestrzenny, prywatny taras znajdujący się na rufie, ma być natomiast idealnym miejscem na wypoczynek po długim dniu spędzonym na słońcu. Na pokład będzie można dostać się dzięki windzie łączącej wszystkie trzy kondygnacje.

Główny pokład został zaaranżowany w taki sposób, aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń. Salon o powierzchni 220m2 może być rozplanowany na kilka sposobów, wedle życzeń klienta. Pasażerowie będą mogli podziwiać widoki z czterech stref wypoczynkowych wydzielonych do tego celu. Na jachcie znajdować się będzie 6 przestronnych, obfitujących w światło dzienne kabin dla gości. Łóżko typu queen ustawione poprzecznie do osi jachtu znajdować się będzie dokładnie naprzeciwko prywatnego balkonu. Wszystkie kabiny dla gości wyposażone będą w osobne łazienki, jak również w liczne schowki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kabina armatorska znajdująca się na dziobie posiada panoramiczny widok na morze. Poza częścią sypialną, będzie mieściła dwie oddzielne garderoby, dwie toalety oraz dwa biura. Kabina będzie posiadała również bezpośredni dostęp do prywatnego trasu na przedzie o powierzchni 30m2.

Dolny pokład przeznaczony będzie dla załogi. Z zewnątrz można się będzie do niego dostać przez garaż rufowy wyposażony między innymi w seaboby i dwa skutery wodne. Na pokładzie tym znajdować się będzie w pełni wyposażona kuchnia, mesa dla załogi, kabiny dla załogi oraz pomieszczenie gospodarcze.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Główny ponton motorowy, który pomieści nawet 1. gości oraz ponton dla załogi znajdować się będzie w części dziobowej.

Całość napędzać będą 4 silniki MTU 1. V 2000 M84 o mocy 1650KM każdy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (151)