Największy luksusowy jacht, jaki powstał w Polsce. Jest już gotowy

Największy luksusowy jacht, jaki powstał w Polsce. Jest już gotowy11.05.2018 11:11
Największy luksusowy jacht, jaki powstał w Polsce. Jest już gotowy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Oszklone sauny, pomieszczenia rekreacyjne, a nawet miejsce na samochód. Luksusowy jacht ma wszystko - takie cacko jeszcze w Polsce nie powstało.

- Jacht ma 40 metrów długości i 8 metrów szerokości. Jest nie tylko największym jachtem zbudowanym w Conrad Shipyard, ale także największym luksusowym jachtem motorowym zbudowanym kiedykolwiek w Polsce. To jednostka transoceaniczna - mówi portalowi gdańsk.pl Markus Sitowski, menedżer ds. komunikacji marketingowej Conrad Shipyard.

289232124173887546
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W gdańskiej stoczni Conrad doszło do wodowania jachtu, a jego premierę zaplanowano na wrzesień, podczas imprezy Monaco Yacht Show 2018. Kto jest właścicielem jednostki? Producent nie może tego ujawnić, zabrania mu tajemnica handlowa. Jedno jest pewne - to ktoś, kto lubi pławić się w luksusie.

Materiały wykończeniowe pozyskiwano z najlepszych europejskich domów projektowych w Londynie, Mediolanie i Paryżu. Kadłub jest stalowy, zaś nadbudówka z aluminium. Prace nad jachtem o nazwie "Viatoris" - łac. "Wędrowiec" - trwały dwa lata.

"Dotychczas w polskich stoczniach powstawały większe luksusowe jachty motorowe, nawet o długości do 75-80 m, ale jedynie jako częściowo wyposażone - w podwykonawstwie dla stoczni zagranicznych, głównie holenderskich, ale także m.in. niemieckich" - przypomina serwis portalmorski.pl.

40-metrowy "Viatoris" bije polski rekord długości, który wcześniej należał do jednostki "Lunar", mającej 35,30 metrów długości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)