Największy luksusowy jacht, jaki powstał w Polsce. Jest już gotowy

Największy luksusowy jacht, jaki powstał w Polsce. Jest już gotowy

Największy luksusowy jacht, jaki powstał w Polsce. Jest już gotowy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
11.05.2018 11:11, aktualizacja: 11.05.2018 11:29

Oszklone sauny, pomieszczenia rekreacyjne, a nawet miejsce na samochód. Luksusowy jacht ma wszystko - takie cacko jeszcze w Polsce nie powstało.

- Jacht ma 40 metrów długości i 8 metrów szerokości. Jest nie tylko największym jachtem zbudowanym w Conrad Shipyard, ale także największym luksusowym jachtem motorowym zbudowanym kiedykolwiek w Polsce. To jednostka transoceaniczna - mówi portalowi gdańsk.pl Markus Sitowski, menedżer ds. komunikacji marketingowej Conrad Shipyard.

Obraz
© Materiały prasowe

W gdańskiej stoczni Conrad doszło do wodowania jachtu, a jego premierę zaplanowano na wrzesień, podczas imprezy Monaco Yacht Show 2018. Kto jest właścicielem jednostki? Producent nie może tego ujawnić, zabrania mu tajemnica handlowa. Jedno jest pewne - to ktoś, kto lubi pławić się w luksusie.

Materiały wykończeniowe pozyskiwano z najlepszych europejskich domów projektowych w Londynie, Mediolanie i Paryżu. Kadłub jest stalowy, zaś nadbudówka z aluminium. Prace nad jachtem o nazwie "Viatoris" - łac. "Wędrowiec" - trwały dwa lata.

"Dotychczas w polskich stoczniach powstawały większe luksusowe jachty motorowe, nawet o długości do 75-80 m, ale jedynie jako częściowo wyposażone - w podwykonawstwie dla stoczni zagranicznych, głównie holenderskich, ale także m.in. niemieckich" - przypomina serwis portalmorski.pl.

40-metrowy "Viatoris" bije polski rekord długości, który wcześniej należał do jednostki "Lunar", mającej 35,30 metrów długości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)