Szefowa Yahoo została zwolniona ze stanowiska

Szefowa Yahoo została zwolniona ze stanowiska

Szefowa Yahoo została zwolniona ze stanowiska
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.09.2011 10:18, aktualizacja: 21.09.2011 15:51

Dyrektor wykonawcza Yahoo Carol Bartz została
zwolniona przez zarząd firmy - poinformowała w oświadczeniu we wtorek firma.

Obraz

Dyrektor wykonawcza Yahoo Carol Bartz została zwolniona przez zarząd firmy - poinformowała w oświadczeniu we wtorek firma. Informację jako pierwszy podał blog technologiczny All Things D, należący do "Wall Street Journal".

W e-mailu rozesłanym do pracowników firmy Bartz ogłosiła, że została zwolniona w rozmowie telefonicznej.

"Z wielkim smutkiem informuję, że przed chwilą zostałam zwolniona przez telefon przez prezesa zarządu Yahoo (Roya Bostocka). Praca z wami wszystkimi była dla mnie przyjemnością, życzę wam wszystkiego najlepszego" - napisała.

W oświadczeniu firma podała, że tymczasowym szefem Yahoo został dyrektor finansowy Tim Morse po tym, jak Bartz została "odsunięta" z tego stanowiska. Zapowiedziano, że wkrótce rozpocznie się poszukiwanie osoby, która obejmie tę funkcję na stałe.

Znana z ciętego języka Bartz dołączyła do Yahoo w styczniu 200. roku. Miała zreorganizować i usprawnić firmę, która mimo dobrej pozycji na rynku jest zagrożona rosnącą konkurencją ze strony Facebooka i Google'a. Bartz wprowadziła znaczne cięcia kosztów, m.in. przez masowe zwolnienia i zamykanie oddziałów, jednak nie pomogło to w walce o reklamodawców, w której Yahoo zostało zdecydowanie wyprzedzone przez rywali.

"Yahoo potrzebuje czegoś więcej (...), wizji tego, czym chce być w przyszłości" - ocenił Michael Yoshikami z YCMNET Advisors.

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli niespodziewaną decyzję zarządu. Kurs akcji Yahoo po zamknięciu giełdy wzrósł o blisko 6 proc.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)