Szefowa Huawei zwolniona z aresztu za kaucją

Szefowa Huawei zwolniona z aresztu za kaucją
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Wu Hong
Bolesław Breczko

12.12.2018 15:52, aktual.: 12.12.2018 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kanadyjski sąd wyznaczył 10 mln dol. kaucji w zamian za zwolnienie z aresztu dyrektor finansowej i córki założyciela Huawei - Meng Wanzhou. Chinka została aresztowana 2 grudnia w Vancouver na życzenie władz USA.

Amerykański sąd oskarża Meng Wanzhou o wprowadzenie w błąd międzynarodowych banków podczas transakcji z Iranem, co mogło doprowadzić do złamania sankcji nałożonych na ten kraj przez USA – pisze agencja Reuters.

Po aresztowaniu szefowej Huawei Stany Zjednoczone wystąpiły do Kanady o ekstradycję. Jeśli kanadyjski sąd przychyli się do prośby Amerykanów, to Meng Wanzhou może grozić kilka 30-letnich wyroków więzienia.

Meng Wanzhou przebywała w kanadyjskim areszcie 10 dni. Po tym czasie sąd wyznaczył kaucje w wysokości 10 mln dolarów kanadyjskich oraz nakazał aresztowanej noszenie opaski monitorującej. Będzie mieszkać u członka rodziny mieszkającego w Vancouver.

Natychmiast po zatrzymaniu Meng Wanzhou, swoje stanowisko natychmiast opublikował chiński rząd. Rzecznik Lu Kang powiedział, że zatrzymanie Chinki było błędem od samego początku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)