Yahoo zwolni 600 pracowników

Yahoo zwolni 600 pracowników

15.12.2010 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma internetowa Yahoo Inc. ogłosiła we wtorek, że w najbliższym czasie zwolni 600 pracowników aby poprawić swoją sytuację finansową

Jest to już czwarta tego rodzaju decyzja podjęta przez Yahoo w ciągu ostatnich trzech lat. Firma, najbardziej znana ze swego portalu internetowego i wyszukiwarki, przegrywa walkę konkurencyjną z Google i z serwisami społecznościowymi.

Obraz

Dochody Yahoo wzrosły w br. o mniej niż 2 proc. podczas gdy dyrektor generalna Carlo Bartz obiecała zwiększyć zysk operacyjny firmy do roku 201. aż o 24 proc.

Analitycy rynku podkreślają, że chociaż decyzja jest bez wątpienia konieczna, to czas jej ogłoszenia (okres przedświąteczny) był najgorszy z możliwych. "Nie sądzę aby przysporzyło to im jakiejkolwiek popularności" - powiedział analityk Yun Kim.

Zapowiedziane zwolnienia, które dotkną ok. 4 proc. pracowników, nie spowodowały jednak wzrostu kursu akcji Yahoo. Spada on nieprzerwanie od czasu odrzucenia w 200. r. przez firmę oferty przejęcia przez Microsoft Corp., który oferował wówczas sumę 47,5 mld dolarów, czyli ok. 33 dol. za akcję. Obecnie kurs ten wynosi 16,63 dol.

Yahoo zatrudnia obecnie 14.10. pracowników w porównaniu z 15.200 we wrześniu 2008 r.

Natomiast przychody najgroźniejszego konkurenta Yahoo - Google Inc. wzrosły w ciągu 9 miesięcy br. o 23 proc. do prawie 21 mld dol.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)