Start CenterNetu możliwy jeszcze w tym roku

Start CenterNetu możliwy jeszcze w tym roku

17.09.2008 14:50

CenterNet liczy na rozpoczęcie świadczenia usług jeszcze w 2008 roku, jeśli będzie techniczna możliwość, ale głównym terminem jest marzec 2009 roku - poinformował Grzegorz Tomczyk, prezes spółki.

_ Jesteśmy bardzo zaawansowani w przygotowaniach do uruchomienia naszych usług i naszej sieci. Trwają prace we wszystkich obszarach - po stronie marketingu, ale też po stronie technicznej trwają przygotowania do uruchomienia sieci _ - powiedział Tomczyk.

Na początku października 2007 roku CenterNet wygrał przetarg UKE na dwie rezerwacje częstotliwości GSM 1800 MHz, ale ostatecznie zdecydował się skorzystać tylko z jednej rezerwacji częstotliwości, płacąc 127,96 mln zł.

W sierpniu 2008 roku CenterNet i PTK Centertel podpisały umowę roamingu krajowego i na podstawie tej umowy w pierwszej fazie działalności CenterNet rozpocznie działalność jako wirtualny operator korzystając z sieci Centertela, a następnie przewidziana jest ścieżka migracji do drugiego etapu, czyli modelu roamingu krajowego.

Do końca 2009 roku CenterNet chce pokryć własną siecią 15% populacji kraju. Tomczyk nie chciał powiedzieć ilu spodziewa się klientów do końca 2009 roku, powiedział zaś, że docelowo spółka chce mieć 2,5 mln abonentów.

W ubiegłym roku NFI Midas podawał, że szacunkowe inwestycje w infrastrukturę radiową oraz systemy IT wyniosą, w zależności od strategii rozwoju od 700 mln do 1 mld zł. Prezes Tomczyk nie chciał jednak podać szacunkowej wartości nakładów na uruchomienie sieci.

_ Tej cyfry nie chciałbym podawać, bo jest ona jeszcze uzależniona od dostawców, z którymi negocjujemy, czyli po zamknięciu negocjacji, po złożeniu zamówień na sprzęt, po uruchomieniu działań marketingowych te koszty będą możliwe do oszacowania i także zależy to od tempa budowy sieci i możliwości utrzymania tempa będzie zależał budżet _ - powiedział.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)