Elon Musk potwierdza: SpaceX uruchomi Starlink jeszcze w 2020 roku

Elon Musk potwierdza: SpaceX uruchomi Starlink jeszcze w 2020 roku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.10.2019 10:59, aktual.: 23.10.2019 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX planuje dostarczać klientom szerokopasmowy internet, dzięki sieci satelitów Starlink. Elon Musk, właściciel SpaceX potwierdził, że chce, by system działał już w 2020 roku.

Starlink to opracowywana przez SpaceX konstelacja satelitów, których głównym zadaniem będzie globalne dostarczanie szerokopasmowego internetu. Pierwsze satelity zostały umieszczone na orbicie w maju tego roku.

Nie wszystko poszło wtedy zgodnie z planem i SpaceX musiało usunąć część satelit. Jednak wczoraj Elon Musk poinformował, że Starlink już działa i wysłał nawet pierwszego tweeta z pomocą swojej sieci.

Elon Musk potwierdził, że zależy mu na tym, by sieć Starlink działała już od połowy 2020 roku, jak donosi SpaceNews. W tym celu firma musi zaplanować jeszcze od sześciu do ośmiu startów, w trakcie których na orbicie zostanie umieszczone 60 satelitów.

Obecnie SpaceX prowadzi również rozmowy z armią USA w celu wykorzystania technologii Starlink do przyspieszenia łączności. Jednak zanim Starlink będzie dostarczał internet również do cywilów, SpaceX będzie musiało przemyśleć zasady, na jakich usługa będzie udostępniana

Jak donoszą zagraniczne media, możliwe, że usługa będzie oferowana klientom bezpośrednio, podczas gdy w niektórych krajach klienci będą musieli zarejestrować się w usłudze za pośrednictwem dostawcy usług telekomunikacyjnych. SpaceX nie rozważało jeszcze ceny, jaką trzeba byłoby zapłacić za internet Starlink.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)