Sony Ericsson: smartphone z Windows Mobile jeszcze w tym roku

Sony Ericsson: smartphone z Windows Mobile jeszcze w tym roku

Sony Ericsson: smartphone z Windows Mobile jeszcze w tym roku
02.09.2008 18:30, aktualizacja: 03.09.2008 09:37

Przedstawiciele firmy Sony Ericsson zdementowali pogłoski świadczące o tym, jakoby zapowiedziany jakiś czas temu telefon komórkowy typu 'smartphone', wyposażony w mobilną wersję systemu operacyjnego Microsoftu, miałby nie trafić na sklepowe półki na Boże Narodzenie.

Sony Ericsson po raz pierwszy zaprezentował telefon komórkowy typu 'smartphone' Xperia 1 oparty na systemie operacyjnym Microsoftu już w lutym. Wedle ówczesnych zapowiedzi, urządzenie miało trafić do sprzedaży w drugiej połowie 200. roku. W ostatnich dniach, na kilku szwedzkich blogach oraz tematycznych serwisach internetowych zaczęły się pojawiać niepokojące pogłoski o opóźnieniu cyklu produkcyjnego telefonu.

Obraz
© Xperia po rozłożeniu (fot. IDG)

Rzecznik prasowa Sony Ericsson ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości informując, iż wszelkie prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i Xperia 1 trafi do sprzedaży pod koniec 2008 roku. Sony Ericsson stanie się tym samym kolejnym, dużym producentem smartphone'ów pracujących pod kontrolą Windows Mobile. Do grona takich firm nie zdecydowała się do tej pory dołączyć tylko Nokia.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)