Sony Ericsson - telefon z aparatem 12,1 MP

Sony Ericsson - telefon z aparatem 12,1 MP

Sony Ericsson - telefon z aparatem 12,1 MP
Źródło zdjęć: © IDG.pl
16.02.2009 21:30, aktualizacja: 17.02.2009 09:30

Nowy telefon komórkowy firmy Sony Ericsson ma wyróżniać się na tle konkurencji aparatem fotograficznym zdolnym do wykonywania zdjęć o rozdzielczości 12,1 megapiksela. Urządzenie o roboczej nazwie Idou ma również dysponować 3,4-calowym dotykowym wyświetlaczem panoramicznym.

**Nowy telefon komórkowy firmy Sony Ericsson ma wyróżniać się na tle konkurencji aparatem fotograficznym zdolnym do wykonywania zdjęć o rozdzielczości 12,1 megapiksela. Urządzenie o roboczej nazwie Idou ma również dysponować 3,4-calowym dotykowym wyświetlaczem panoramicznym.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

**
Sony Ericsson uchylił rąbka tajemnicy odnośnie opisywanego telefonu w trakcie barcelońskich targów Mobile World Congress. Producent poinformował, że miano Idou to na razie jedynie nazwa koncepcyjna, niewykluczone więc, że ostateczna nazwa urządzenia - kiedy w końcu trafi na rynek w drugiej połowie tego roku - będzie inna. Aparat funkcjonować ma pod kontrolą open source'owej wersji systemu operacyjnego Symbian ( prace nad nią trwają w łonie Symbian Foundation ).

Zanim telefon trafi do sklepów i salonów operatorów telefonii komórkowej, Sony Ericsson chce wprowadzić na rynek nowy model odtwarzacza multimedialnego Walkman - W995. Urządzenie to wyposażone będzie również w aparat cyfrowy, ale o nieco niższej rozdzielczości sensora ( 8,1 mln. pikseli ), obsługę systemu AGPS ( Assisted Global Positioning System ) oraz protokołów Wi-Fi i HSPA. Wiadomo, że nowy Walkman trafi do sprzedaży w drugim kwartale br. Brak natomiast informacji o cenie tego urządzenia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)