Sony Ericsson na razie bez Androida

Sony Ericsson na razie bez Androida

Sony Ericsson na razie bez Androida
22.04.2009 19:06

Fani telefonów Sony Ericssona nie mają ostatnimi czasy powodów do radości. Firma nie tylko szuka oszczędności gdzie tylko się da, ale także ostrożnie wprowadza nowe modele. Efektem tego jest jasny komunikat spółki: w najbliższym czasie nie należy spodziewać się w jej ofercie telefonu z system Android.

O tym, że Sony Ericsson przeżywa obecnie trudne chwile, pisaliśmy chociażby w tej wiadomości. Teraz firma zapowiedziała, że w najbliższym czasie na rynek nie trafi żaden telefon z systemem operacyjnym od Google. O takiej decyzji poinformował szef Sony Ericssona, Hideki Komiyama, w wywiadzie udzielonym agencji Reuters.

Stwierdził on, że opracowanie telefonu z systemem Android na pokładzie wymaga nie tylko zapotrzebowania na taki produkt ze strony klientów, ale również niesie ze sobą spory wysiłek organizacyjny. Według Komiyamy wprowadzenie do oferty telefonu z tym systemem wymaga dokładnego przyjrzenia się temu, co on oferuje oraz jego gruntownych testów. Według dyrektora firmy rozszerzenie portfolio produktów o urządzenie z systemem od Google na pokładzie nastąpi w bliżej nieoczekiwanej przyszłości. Nie chciał on jednak podać nawet przybliżonej daty kiedy mogłoby to nastąpić.

Według słów Komiyamy, w tej chwili Sony Ericsson skupi się na opracowywaniu przewagi nad konkurentami wykorzystującymi w swoich telefonach ten sam system operacyjny. Ma to związek z ogłoszonym jakiś czas temu stanowiskiem firmy stwierdzającym, że w swoich produktach będzie ona wykorzystywać trzy najbardziej popularne systemy do telefonów komórkowych: Symbian, Windows Mobile oraz właśnie Android.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)