Skype Video HD dzięki telewizorom Panasonic Viera

Skype Video HD dzięki telewizorom Panasonic Viera

Skype Video HD dzięki telewizorom Panasonic Viera
Źródło zdjęć: © Panasonic
02.07.2010 15:28

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę internetową TY-CC10, która rozszerza funkcjonalność Viera Cast w telewizorach Panasonic o możliwość prowadzenia wideo-rozmów przez komunikator Skype.

Kamera Panasonic zapewnia przekaz strumienia obrazu w maksymalnej rozdzielczości HD 1280x720. w formacie H.264, z prędkością do 22 fps (lub do 30 fps w formacie VGA). Jej zaawansowany system audio został zbudowany na bazie czterech bezkierunkowych, szerokokątnych mikrofonów, które dla zwiększenia jakości transmisji dźwięku i jego rejestrowania zostały wyposażone w system kancelacji echa, eliminujący pogłos, który mógłby powstać w dużych pomieszczeniach. Prosty montaż na szczycie obudowy telewizora oraz zasilanie przez wejście USB 2.0 pozwala zarówno na szybką instalację doraźną, jak i stałą, która pozwoli na prowadzenia rozmów za każdym razem, gdy ktoś będzie się chciał z nami skomunikować.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Kamera TY-CC1. dzięki swoim parametrom technicznym umożliwia prowadzenie wideo-rozmów przez kilka osób siedzących np. na tej samej kanapie, czego nie może zapewnić kamera internetowa zainstalowana do komputera PC. Obraz zbierany przez obiektyw nie traci na jakości nawet wtedy kiedy dystans dzielący rozmówców od kamery wynosi 5m.

Komunikator Skype w Viera Cast pozwala na komunikację z innymi użytkownikami zarówno na inny telewizor Viera, jak i telefon, komputer osobisty czy inne urządzenie posiadające funkcję komunikacji Skype. Po podłączeniu do telewizora klawiatury QWERTY przez wejście USB można komunikować się ze znajomymi za pomocą wiadomości tekstowych. Telewizory z serii VT, V, G oraz wybrane modele serii D wyposażone zostały w dwa porty USB. Umożliwia to jednoczesne podłączenie kamery TY-CC1. oraz klawiatury.

Usługa komunikatora Skype w Viera Cast telewizorów Panasonic wymaga podłączenia telewizora do szerokopasmowego łącza internetowego za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.

Aplikacja Viera Cast z usługą komunikatora Skype jest dostępna w modelach telewizorów plazmowych i LED LCD Panasonic Viera serii VT, V20. G20 i wybranych modeli serii D28 z 2010 roku.

Kamera TY-CC10 jest dostępna w Polsce od początku lipca w cenie sugerowanej 549 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)