Nowe telewizory LED Panasonic: Viera V20

Nowe telewizory LED Panasonic: Viera V20

Nowe telewizory LED Panasonic: Viera V20
24.06.2010 15:39, aktualizacja: 25.06.2010 13:32

Oferta telewizorów LED rodziny Viera dostępna w Polsce została uzupełniona o dwa modele z topowej serii V20 - TX-L42V20 oraz TX-L37V20.

Oferta telewizorów LCD LED rodziny Viera dostępna w Polsce została uzupełniona o dwa modele z topowej serii V20 - TX-L42V20 oraz TX-L37V20.

Zastosowanie podświetlania diodami LED zaowocowało powstaniem niezwykle smukłych (3. mm i 45 mm) i eleganckich telewizorów LED LCD serii V20. Telewizory serii V20 dostępne są w rozmiarach 37 i 42 cale. Zostały one wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania, które znaleźć można w tego typu odbiornikach. Podświetlanie panelu diodami LED pozwala na sprawniejsze oświetlanie panelu oraz zapewnia płaską konstrukcję. Seria Panosonic V20 wyposażona została także w liczne funkcje, które według producenta mają poprawiać jakość wyświetlanego obrazu oraz zwiększają funkcjonalność telewizora.

Za sprawą panelu IPS, modele serii V2. zapewniają kąt widzenia 178 stopni, który pozwala na komfortowe oglądanie emitowanego obrazu praktycznie z każdej pozycji. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w przypadku oglądania telewizji w licznym gronie. O jakość obrazu dbają m.in. procesor V-real Pro 5 oraz funkcja Inteligent Frame Creation Pro backlight blinking. Jest ona odpowiedzialna za podświetlanie panelu z częstotliwością 200 Hz w połączeniu z funkcją inteligentnego tworzenia klatek, które skutecznie eliminują drżenie obrazu oraz zapewnia odpowiednią ostrość obrazu w jakości Full HD.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Telewizory LCD serii V2. dostarczają pełnej wyrazistości obrazów, nawet w przypadku ciemnych scen, co jest możliwe dzięki kontrastowi dynamicznemu 2.000.000:1. Za parametry wyświetlanego obrazu odpowiada połączenie technologii ekranów IPS i podświetlania LED. Funkcja Intelligent Scene Controller dostosowuje jasność podświetlenia do treści wyświetlanego obrazu. Pozwoliło to na uzyskanie większej głębi czerni poprzez przyciemnianie podświetlenia w „bardziej mrocznych” scenach. Za dźwięk odpowiedzialne są natomiast dwa 10-watowe głośniki wspierane przez system V-Audio Pro Surround.

Oba nowe telewizory Panasonic V2. posiadają slot kart pamięci oraz dwa porty USB (1 z boku i 1 z tyłu), dzięki którym użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie zgromadzone na nośnikach treści multimedialne, łącznie z plikami w formacie AVCHD. Ponadto, łącze USB umożliwia podłączenie dysku twardego na który użytkownik może nagrywać nadawane cyfrowo programy, a następnie je odtwarzać.

Dzięki dołączonemu adapterowi WiFi użytkownicy mogą połączyć się z domową siecią bezprzewodową. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z funkcji Viera Cast, za pośrednictwem której możliwe jest przeglądanie treści z wybranych serwisów internetowych - YouTube, Eurosport, Picasa, serwisy pogodowe czy komunikator Skype. Ułatwieniem przy użytkowaniu tej funkcji jest możliwość podłączenia do portu USB klawiatury komputerowej oraz kamery internetowej. Dodatkowo wyposażenie odbiornika w moduł łączności DLNA pozwala na korzystanie z dowolnych treści zgromadzonych w pamięci domowego komputera.

Nowe modele telewizorów LCD LED Panasonic V20 będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych: TX-L37V20 – 5,899 PLN oraz TX-L42V20 – 6,399 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)