Panasonic TX-L65WT600E 4K wchodzi do sprzedaży w Polsce

Panasonic TX-L65WT600E 4K wchodzi do sprzedaży w Polsce
10.10.2013 11:29
Panasonic TX-L65WT600E 4K wchodzi do sprzedaży w Polsce
Źródło zdjęć: © WP.PL

Telewizor Panasonic TX-L65WT600E, zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Jest to pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a.

Panasonic TX-L65WT600. jest obecnie najbardziej zaawansowanym modelem w ofercie Panasonic. Jego sugerowana cena detaliczna nie jest jednak niska. Telewizor wyceniono na 27 990 zł. W sprzedaży w Polsce pojawi się jeszcze w październiku.

TX-L65WT600. o przekątnej 165 cm (65 cali) jest dostosowany do wymagań kina domowego, co potwierdza certyfikat THX 4K. Dzięki technologii skanowania Back Light Scanning (BLS) z częstotliwością 2000 Hz panel zapewnia odpowiednią ostrość ujęć w ruchu. Wejście nowej generacji 4K 50/60p jest oparte na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort1.2a. Zgodność z tymi standardami zapewnia długi czas zgodności tego modelu z przyszłymi odtwarzaczami, przystawkami i konsolami do gier obsługującymi rozdzielczość 4K. Funkcja 4K Intelligent Frame Creation umożliwia telewizorowi TX-L65WT600E płynne wyświetlanie do 120 klatek na sekundę, nawet przy użyciu źródeł Ultra HD. Telewizor analizuje także złożone sceny obejmujące ruch z wielu kierunków i optymalizuje wyświetlanie każdego obiektu z osobna. Technologia Infinite Contrast umożliwia uzyskanie wysokich wartości kontrastu.

Układ Local Dimming Pro i funkcja Gamma Area Control zwiększają szczegółowość ciemnych i jasnych obszarów obrazu. Nowy procesor 4. Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu nagranego w rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

Miłośnicy gier PC mogą podłączyć swoje komputery do telewizora TX-L65WT600. za pośrednictwem gniazda DisplayPort obsługującego szybkość klatek 60p. Wbudowana przeglądarka internetowa jest zgodna ze standardem HTML5 i powinna bezproblemowo wyświetlić większość stron, także z elementami Flash. Obraz generowany przez przeglądarkę jest również obrazem w jakości 4K, co może okazać się przydatne np. podczas przeglądania map.

TX-L65WT600. jest także pierwszym w branży telewizorem z wbudowanym dekoderem H.264 (MPEG4) 4K. Umożliwia on odtwarzanie nie tylko plików wideo o rozdzielczości 4K z pamięci USB czy karty SD, ale - co jeszcze ważniejsze - zawartości 4K bezpośrednio z Internetu. Miłośnicy fotografii mogą wyświetlać zdjęcia z karty SD przy użyciu funkcji 4K Photo Viewer SD albo bezprzewodowo przesyłać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu w rozdzielczości Ultra HD przy użyciu funkcji 4K Swipe & Share.

Model TX-L65WT600. uzyskał także certyfikat isf i jest kompatybilny z oprogramowaniem do kalibracji CalMAN. Aplikacja Panasonic TV Remote 2 oferuje także funkcję Smart Calibration, dzięki której użytkownicy mogą szczegółowo ustawiać krzywe korekcji gamma, punktu bieli oraz nasycenia kolorów za pośrednictwem smartfonu albo tabletu z systemem Android lub iOS.

Telewizor można także sterować za pomocą głosu używając funkcji Voice Interaction. Za jej pomocą można sterować telewizorem, mówiąc do mikrofonu pilota z touchpadem albo smartfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją Panasonic TV Remote 2.

Dzięki tunerom Twin HD można oglądać jeden program na żywo i nagrywać jednocześnie drugi, a dwie osoby mogą jednocześnie oglądać dwa różne programy na ekranie telewizora i tabletu. Nie jest do tego potrzebna żadna zewnętrzna przystawka.

Telewizor posiada wbudowaną łączność z siecią LAN. Korzystając z transmisji strumieniowej DLNA, można wyświetlać zawartość multimedialną z sieci domowej.

Cena: 27 990 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)