ipla 3.0 w Panasonic Viera - bez reklam i w HD

ipla 3.0 w Panasonic Viera - bez reklam i w HD
Źródło zdjęć: © ipla

13.07.2011 12:38, aktual.: 28.07.2011 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W telewizorach firmy Panasonic wyposażonych w usługę internetową Viera Connect pojawi się aktualizacja największej polskiej telewizji internetowej – ipla 3.0. Nowa wersja usługi wprowadza konta VIP pozwalające cieszyć się materiałami wideo w rozdzielczości 720p bez reklam.

Ipla to projekt mediowy, który umożliwia oglądanie programów telewizyjnych za pomocą dowolnego typu urządzenia z dostępem do internetu –. komputerów, telefonów komórkowych, tabletów, konsol do gier, a także telewizorów. Treści prezentowane przez ipla to materiały znane z kilkunastu stacji telewizyjnych takich jak: Telewizja Polsat, TV4, Superstacja, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat News, TV Biznes, Polsat Play, Polsat Cafe, WeddingTV, 4funTV, Cartoon Network. Ipla udostępnia największą w Polsce bazę treści telewizyjnych liczących kilkadziesiąt tysięcy materiałów, wśród których znajdują się popularne seriale, najgorętsze spotkania sportowe sezonu, telewizyjne programy rozrywkowe i hobbystyczne, serwisy informacyjne oraz filmy. Posiadacze telewizorów Panasonic VIERA mogą cieszyć się zasobami ipla od zeszłego roku – firma Panasonic jako pierwszy producent telewizorów udostępniła swoim klientom tę aplikację.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Usługa ipla jest całkowicie darmowa, niemniej osoby, które oczekują więcej w wersji 3.0 będą mogły zdecydować się na wykupienie konta VIP, które przypisane zostanie do użytkownika i będzie można korzystać z niego na różnych urządzeniach. Pakiet VIP zapewnia różne korzyści w zależności of platformy, dostosowując się do potrzeb użytkowników danego urządzenia. Widzowie VIP na telewizorach Panasonic mają możliwość oglądania materiałów w rozdzielczości 720. i bez reklam.

Wersja 3.0 ipli to również łatwiejsza nawigacja i intuicyjny dostęp do najnowszych treści. Menu główne aplikacji zostało rozbudowane o osobne kategorie, w których łatwo można znaleźć nowości. Ponadto pojawiła się osobna kategoria, w której wyróżnione są materiały cieszące się największym zainteresowaniem widzów z podziałem na: popularne dziś, w ciągu ostatniego tygodnia i miesiąca.

Aby cieszyć się zasobami ipli wystarczy posiadać telewizor Panasonic Viera z usługą Viera Connect podłączony do Internetu. Posiadacze starszych modeli telewizorów Viera z usługą Viera Cast również mogą cieszyć się dostępem do ipli 3.0.

W wyższych modelach telewizorów Panasonic Viera (seria V i VT) do zestawów zostały dołączone moduły Wi-Fi podłączane do telewizora przez USB umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.

Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy Viera Connect w telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport, komunikatora Skype oraz serwisów społecznościowych Twitter i Facebook i wielu innych. To także możliwość dostępu do gier, aplikacji fitness i wielu innych programów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)