Skazani za kradzież informacji o iPadzie 2

Skazani za kradzież informacji o iPadzie 2

Skazani za kradzież informacji o iPadzie 2
Źródło zdjęć: © Apple
17.06.2011 17:13, aktualizacja: 20.06.2011 11:42

Chiński sąd skazał na kary więzienia i grzywny trzy osoby oskarżone o kradzież informacji na temat iPada 2. Zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy przed oficjalną premierą tabletu Apple’a.

Chiński sąd skazał na kary więzienia i grzywny trzy osoby oskarżone o kradzież informacji na temat iPada 2. Zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy przed oficjalną premierą tabletu Apple'a.

Pomysłodawcą akcji był prezes firmy MacTop Electronics, który za informację na temat opracowywanego iPada 2 zaoferował równowartość 3 tys. dolarów oraz zniżki na produkowane przez jego firmę akcesoria.

Obraz
© (fot. Apple)

Dzięki pośrednikowi udało się znaleźć aktualnego jeszcze wtedy pracownika Foxconna, który we wrześniu, a więc pół roku przed oficjalną premierą iPada 2. przekazał zdjęcia tylnego panelu tabletu. Posłużyły one do produkcji pokrowców ochronnych dla urządzenia.

Sąd uznał, że działania wszystkich trzech osób zamieszanych w uzyskanie i przekazanie informacji było nielegalne i skazał ich na kary pozbawienia wolności oraz grzywnę.

Pomysłodawca akcji został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości około 6. tys. zł, pośrednik otrzymał wyrok 14 miesięcy pozbawienia wolności i grzywnę 43 tys. zł. Osoba, która wykonała i dostarczyła zdjęcia, została skazana na rok więzienia oraz grzywnę w wysokości około 13 tys. zł.

Apple odmówiło komentarza w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)