Skaner linii papilarnych w ekranie

Skaner linii papilarnych w ekranie

Skaner linii papilarnych w ekranie
Źródło zdjęć: © WP
02.05.2016 14:30, aktualizacja: 02.05.2016 14:55

Takie newsy bardzo lubimy. Dni smartfonów wyposażonych w tradycyjne skanery linii papilarnych są już policzone. Należąca do LG firma Innotek opracowała technologię pozwalającą na umieszczenie czytnika pod powierzchnią wyświetlacza.

Skaner linii papilarnych Innoteku ma zaledwie 0,3 mm grubości i można go bez problemu umieścić pod wyświetlaczem w określonej strefie. Tym samym użytkownik nie będzie już musiał szukać palcem czytnika na obudowie telefonu (najczęściej skaner umieszczony jest pod aparatem głównym z tyłu urządzenia lub poniżej ekranu), a jedynie przyłożyć go do wyświetlacza.

Brak konieczności implementowania fizycznego przycisku to też wielki atut jeśli chodzi o formę i design urządzenia. Skaner schowany pod ekranem to mniejsze prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia delikatnej elektroniki, nie wspominając już o lepszej wodoszczelności.

Niestety oficjalny komunikat nie zdradza kiedy zobaczymy technologię w powszechnym użyciu i jaki producent jako pierwszy z niej skorzysta. Według źródeł Korea Times ma to jednak nastąpić w przeciągu roku.

słk

Zobacz także: #dziejesienazywo: smartfony LG G5, Samsung Galaxy S7 i CAT S60 - technologiczna (r)ewolucja na targach MWC 2016:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sony Xperia - dwa nowe małe smartfony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)