SIW 2010.05.12: systemowy detektyw

SIW 2010.05.12: systemowy detektyw
Źródło zdjęć: © IDG.pl

15.05.2010 14:30, aktual.: 17.05.2010 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Weryfikacja zasobów komputera wymaga odpowiednich narzędzi. W sieci dostępne są programy, które realizują to zadanie doskonale. Zainstaluj SIW i poznaj tajemnice swojego systemu.

Cena: bezpłatny
*Informacje: * www.gtopala.com

SIW to program wykrywający dostępne w komputerze zasoby sprzętowe i programowe. Nie ukryje się przed nim nawet najgłębiej zapisana informacja o procesorze, płycie głównej czy karcie graficznej. Po jego uruchomieniu uzyskasz dostęp do danych konfiguracyjnych systemu, procesów, sprawdzisz zainstalowane aktualizacje, biblioteki i sterowniki. Będziesz mógł kontrolować uruchamianie i zatrzymywanie usług, ładowanie programów wraz ze startem systemu.

Obraz
© SIW 2010.05.1. (fot. IDG.pl)

Równie precyzyjne informacje podaje SIW na temat konfiguracji sieci, użytych kart, udostępnianych zasobów, otwartych portów i dostępnych komputerów. Dodatkowe narzędzia wyświetlą wykres obciążenia sieci, procesora i użycia pamięci. Odkryją hasła używane w programach pocztowych, pozwolą zmienić adres MAC karty sieciowej i przetestować monitor. Wszystkie zebrane informacje SIW może wyświetlić w postaci czytelnego raportu stworzonego w formacie HTML, XML ( w wersji płatnej ) czy tekstowym.

W najnowszej wersji dodano obsługę wchodzącego właśnie na rynek Office 201. i wyszukiwarkę haseł przeglądarki Google Chrome. Zaktualizowano też moduł testujący procesory.
SIW jest darmowy do użytku domowego. Wersja płatna kosztuje 7. dolarów. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej ale trzeba ją samodzielnie włączyć w opcjach programu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)