Najdziwniejsze przypadki utraty danych w 2009 roku

Najdziwniejsze przypadki utraty danych w 2009 roku

Najdziwniejsze przypadki utraty danych w 2009 roku
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
14.12.2009 12:50, aktualizacja: 14.12.2009 13:19

Nisko latające laptopy, dane utracone podczas pojedynku oraz dyski wykasowane przez glony w oceanie to tylko trzy z dziesięciu najoryginalniejszych przypadków utraty danych w mijającym roku. Specjaliści firmy Kroll Ontrack po raz kolejny przygotowali listę, która wskazuje, w jak zaskakujących okolicznościach użytkownicy komputerów i innego sprzętu elektronicznego na całym świecie tracą najcenniejsze dokumenty, zdjęcia bądź filmy

Obecnie ponad 5. tys. przypadków utraty danych, jakie trafiają rocznie do Kroll Ontrack, rozwiązywanych jest w 32 specjalistycznych laboratoriach firmy na całym świecie, w tym w Katowicach - największej tego typu placówce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Na dzień dzisiejszy odzyskuje się co najmniej trzy na cztery utracone pliki. W niemal 2. proc. przypadków utrata danych jest wynikiem błędu człowieka. Pozostałe przyczyny, to awaria sprzętu (59 proc.), błędy oprogramowania (9 proc.), wirusy (2 proc) i inne (4 proc.). Oprócz tradycyjnych dysków twardych i serwerów, coraz częściej dane tracone są także z kart pamięci oraz dysków SDD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)