Backup4all Professional 4.4.207 - kopia zapasowa dla każdego

Backup4all Professional 4.4.207 - kopia zapasowa dla każdego21.05.2010 13:30
Backup4all Professional 4.4.207 - kopia zapasowa dla każdego
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Regularne zapisywanie kopii zapasowych gwarantuje bezpieczeństwo danych. Aby jednak nie tracić na to zadanie zbyt wiele czasu zautomatyzuj proces archiwizacji za pomocą Backup4all.

Regularne zapisywanie kopii zapasowych gwarantuje bezpieczeństwo danych. Aby jednak nie tracić na to zadanie zbyt wiele czasu zautomatyzuj proces archiwizacji za pomocą Backup4all.

288771184324327571
Źródło zdjęć: © Backup4all Professional 4.4.20. (fot. IDG.pl)

Backup4all jest narzędziem przeznaczonym do robienia kopii zapasowych plików zapisanych na dysku. Wygodny i przejrzysty interfejs, oraz zaawansowany i uproszczony tryb obsługi powodują, że z programu mogą korzystać zarówno eksperci komputerowi jak i początkujący. Funkcjonowanie aplikacji polega na automatycznym bądź ręcznym wykonywaniu zaplanowanych zadań. W ramach zadania użytkownik może wskazać format plików do umieszczenia w archiwum, miejsce skąd mają być pobierane dane i gdzie należy je zapisać. Do wyboru są lokalne dyski twarde, lokalizacje sieciowe, płyty CD, DVD i Blu-ray bądź serwery ftp. Wbudowane filtry pozwalają precyzyjnie określić zawartość kopii. Zdefiniowanych zadań może być wiele a każde z nich obsługiwane jest niezależnie.

Backup4all potrafi tworzyć kopie pełne, przyrostowe i różnicowe, zapisywane dane można kompresować, by zaoszczędzić miejsce i szyfrować w celu zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem. Wbudowany harmonogram umożliwia określenie czasu i częstotliwości wykonywania kopii. Dane źródłowe po zapisaniu w archiwum można automatycznie wyczyścić, a program skonfigurować tak, by informował e-mailem o wykonywanych operacjach.

Ogromna zaleta programu jest obsługa wtyczek. Domyślnie wbudowanych jest ich kilka. Automatyzują między innymi proces archiwizacji danych Internet Explorera, Firefoxa czy Outlooka. Na stronie producenta można jednak znaleźć kilkadziesiąt dodatkowych. Ułatwią one na przykład tworzenie kopii danych różnych programów pocztowych, przeglądarek, archiwizatorów, aplikacji p2. czy pakietów biurowych.
Wersja testowa Backup4all, bez żadnych ograniczeń funkcjonalnych działa przez 3. dni. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)